Ciekawe

Artyzm jest wszędzie

Sztuka do podziwiania tylko w galerii? Albo w albumie w postaci pięknych reprodukcji? Nie, dzisiejsza sztuka zbacza z oficjalnych ścieżek i kieruje się tam, gdzie żyją ludzie, gdzie toczy się ich codzienne życie. Na ulicy, w sklepie i w przestrzeni wirtualnej. Chociażby efektowne murale każą nam często zwolnić i pomyśleć przez chwilę o czymś innym niż praca i zakupy.

Poruszenie w przestrzeni

Intrygujące rzeźby metalowe ustawione w parku czy w ogrodzie – zachęcają do autorefleksji. Zdziwienie, poruszenie, zaskoczenie – to emocje, na których bazuje współczesna twórczość. Akcja liczy się coraz bardziej niż czysta kontemplacja. Odchodzimy od idei piękna samego w sobie. Zastanawiamy się nad tym, co dzieło może zmienić w nas samych.

Magia nowoczesnej sztuki

Nowoczesna sztuka opiera się w dużej mierze na umiejętności wykorzystywania w twórczych celach programów, takich jak After Effects, Photoshop, Blender, Substance Painter, Marmoset Toolbag, Zbrush. Wiedzę z tego zakresu zdobędziemy na kursach online, proponowanych przez CG Wisdom, gdzie znajdziemy też m.in. kurs Sketchup podstawy, kurs Archicad i Artlantis, a nawet tworzenie aplikacji na Androida czy kurs Pythona.
Zdobycie nowoczesnych narzędzi otwiera przed twórcą nowe możliwości wyrażania siebie w obszarze animacji 3D, digital paintingu, wizualizacji. Ten rodzaj sztuki przedostaje się do naszej rzeczywistości, chociażby w postaci reklam czy gier komputerowych.

Sztuka bez granic

Artyzm pojawia się coraz częściej w naszej codzienności. Sztuka staje się coraz bardziej egalitarna. Dostępna i uwolniona. Każdy, kto ma talent i czuje siłę potrzebną do tworzenia, może zacząć działać w obszarze sztuki. Umiejętności uda się zdobyć na kursach online, które zastępują tradycyjne formy edukacji, gdyż są wygodniejsze i efektowniejsze, dostosowane do standardów nowoczesności.

Previous post

Kuchnia jak marzenie

Next post

Ogród dla zapracowanych

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki