Dom i Wnętrze

Co postawić w salonie?

Wybierając nowoczesne meble do salonu, powinniśmy uważać, aby nie przesadzić z ich ilością, a tym samym nie zagracić swojego reprezentacyjnego pomieszczenia i nie sprawić, że będzie ono przytłaczające i nużące.

 

Styl

Powinniśmy przede wszystkim zdecydować się na styl, w jakim chcemy urządzić swój salon. Czy ma być to wnętrze nowoczesne z minimalistycznym podejściem? Czy chcemy wykorzystać w aranżacji nowoczesne meble do salonu? A może bardziej klasyczne? Czy cenimy wnętrza chłodne i surowe, a jednocześnie przestronne i reprezentacyjne? Czy też bardziej chodzi nam o przytulne miejsce do wypoczynku, w którym będziemy spędzać większość swojego czasu domowego i potrzebujemy tam biblioteczki oraz telewizora? W takim przypadku zdecydowanie lepiej wybrać styl klasyczny lub skandynawski. Musimy też wiedzieć, do czego nasz salon ma nam służyć. To serce domu, więc jego aranżacja musi być bardzo przemyślana. Tu bowiem najczęściej przebywają domownicy i tu gościmy znajomych i przyjaciół.

 

Meble konieczne

Bez względu na to, na jaki styl się zdecydujemy, to niezbędna będzie nam szafka. Może to być nowoczesna meblościanka. Dzisiejsze komplety są efektowne, lekkie i użyteczne. Mogą być nowoczesne, ale równie dobrze tradycyjne. Tutaj wszystko zależy więc od naszej koncepcji. W jej skład wchodzi zwykle komoda, stolik pod telewizor bądź szafka RTV oraz regał, witryna lub kredens. Sprzęty te mogą pomieścić naprawdę dużo, a przy tym dobrze wyglądać. Z kolei, kiedy salon to będzie nasze miejsce spotkań z przyjaciółmi i prowadzimy tak zwany otwarty dom, to powinniśmy znacznie zredukować liczbę mebli skoncentrować się na wyborze stolika kawowego, sofy oraz foteli. Kolejnym elementem jest decyzja czy kupujemy komplet mebli, czy decydujemy się na większą różnorodność. Obecnie łączenie stylów jest coraz popularniejsze, a poszczególne elementy mogą nawet kontrastować ze sobą, jeśli są tylko dobrane z gustem i wyczuciem.

Previous post

Zalety ekologicznego oczyszczania

Paleniska ogrodowe – czy warto w nie zainwestować?
Next post

Paleniska ogrodowe – czy warto w nie zainwestować?

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki