Turystyka

Egzotyczne wakacje – jaki kierunek wybrać?

Egzotyczne wyjazdy są coraz częściej wybierane przez Polaków – powodów dla takiej decyzji jest przynajmniej kilka. Przede wszystkim egzotyczne kierunki, takie jak Seszele czy Dominikana są obecnie znacznie tańsze niż jeszcze kilka lat temu. Wynika to głównie z rosnącej konkurencji innych biur podróży, jak i zwiększającej się infrastruktury turystycznej na tych kierunkach.
Polacy wybierają egzotyczne miejsca również ze względów bezpieczeństwa. W ostatnich latach nasiliły się akty terroru w krajach islamskich, tj. w Turcji, Egipcie, Tunezji. Sami turyści wolą udać się w inne miejsca: mogą to być znane, europejskie kurorty, jak i właśnie wycieczki egzotyczne. Wśród najczęściej wybieranych turyści chętniej zastanawiają się nad wakacjami na Dominikanie – miejsce to jest nie tylko piękne, ale i bezpieczne, jak wynika z policyjnych raportów. Co znajduje się w cenie wycieczki na Dominikanę?

Wyjazd na Dominikanę – na co możemy liczyć?

W cenie wycieczki na Dominikanę turyści mogą liczyć przede wszystkim na przeloty lotnicze, transfery z lotniska, ubezpieczenie turystyczne, zakwaterowanie w wybranym hotelu, wyżywienie w wybranej wcześniej opcji, opiekę pilota lub rezydenta. Podczas pobytu na Dominikanie główną atrakcją jest przede wszystkim korzystanie z bajecznych plaż u brzegu Morza Karaibskiego. Turyści cenią sobie nie tylko możliwość opalania się czy spacerowanie, ale również spędzania czasu w wodzie na nurkowaniu czy żeglowaniu.
Osoby aktywne mogą zwiedzać wyspę również przy pomocy rowerów, konno czy na skuterach – każda forma aktywności jest dobra, a w pobliżu hoteli znajdziemy wiele wypożyczalni sprzętu pływackiego i żeglarskiego.
Wczasy na Dominikanie to świetny sposób na to, aby zrelaksować się, odpocząć od codziennych trosk i pracy, jak również poznać zupełnie nową kulturę.

Previous post

Kawa ziarnista – moda na nią nigdy nie przemija

Next post

Platformy e-learningowe – co warto o nich wiedzieć?

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki