Ciekawe

Łóżko z drewna – warto?

Meble z drewna przeżywają ostatnio renesans. Projektanci wnętrz świadomie odchodzą od materiałów imitujących naturalne surowce na rzecz unikatowych mebli tworzonych z litego drewna. W sypialni nie może być inaczej! Planując wymianę starego łóżka na nowe, warto bliżej przyjrzeć się modelom wykonanym nie z płyt meblowych, ale sosny, buku czy dębu.

Natura mile widziana we wnętrzu

Drewno jest materiałem, który nigdy nie wychodzi z mody. Uzupełnienie aranżacji o drewniane elementy to pewny sposób na dodanie pomieszczeniu naturalnego uroku, ciepła i stworzenie przytulnej atmosfery. Co więcej, naturalny surowiec jest materiałem niezwykle trwałym, odpornym na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania i czynniki zewnętrzne (stąd popularność drewnianych mebli kuchennych i łazienkowych). Co ważne, uszkodzony mebel można niskim kosztem naprawić, bez konieczności kupowania nowego wyposażenia. Drewniane meble przypadną do gustu koneserom, którzy chcą otaczać się nietuzinkowymi przedmiotami, ponieważ każdy wycinek drzewa jest jedyny w swoim rodzaju.

Drewniane łóżka ze skrzynią na pościel

W dobrych sklepach meblowych znajdziesz wysokiej jakości ramy i stelaże wykonane z najróżniejszych gatunków drewna. Wśród dostępnych modeli znajdują się zarówno proste, pozbawione dodatkowych elementów ramy, jak i łóżka ze skrzynią na pościel, które rozwiążą problem związany z przechowywaniem zapasowych poduszek i pledów. Drewniane łóżka nie tylko pięknie się prezentują, ale również zapewniają najwyższą wygodę odpoczynku, dzięki obecności mocnych stelaży z elastycznie dopasowującymi się do materaca listwami, które nie pękają pod wpływem dużego obciążenia. Co więcej, producenci drewnianych łóżek często dają możliwość zamówienia egzemplarza na specjalne zamówienie, co cenne jest dla właścicieli sypialni o nietypowym układzie.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Previous post

W poszukiwaniu idealnych mebli do salonu

Next post

Od czego zacząć zdrowe odżywianie?

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki