Zdrowie i Uroda

Medycyna estetyczna – co warto o niej wiedzieć?

W Polsce możemy zaobserwować coraz większe zainteresowanie zabiegami medycyny estetycznej – decydują się na nie zarówno panie, jak i panowie. Wzrasta również wiedza dotycząc możliwości jakie oferują konkretne zabiegi. Co warto wiedzieć o medycynie estetycznej? W jakich sytuacjach może ona nam pomóc?

Czym jest medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna to gałąź medycyny zajmującą się przywracaniem skórze estetycznego wyglądu, ale przede wszystkim pozwalająca na zatrzymanie widocznych efektów upływu czasu. Dzięki zaawansowanej technologii możliwe jest skuteczne wypełnianie zmarszczek i odświeżanie owalu twarzy. Kto może skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej? Każda osoba, która ukończyła 18. rok życia. Okazuje się, że najczęściej klientami gabinetów zabiegowych są osoby w przedziale wiekowym 30-60 lat. Jakie zabiegi wykonuje się najczęściej?

Wypełnianie zmarszczek, wyostrzanie owalu twarzy

Jak czytamy na stronie krakowskiego gabinetu medycyny estetycznej do karolinakusnierz.pl, najpopularniejszych zabiegów zalicza się wypełnianie zmarszczek. Powstają one w wyniku odwodnienia naskórka i utracie kwasu hialuronowego i kolagenu. Składniki te odpowiedzialne są właśnie za magazynowanie i wiązanie wody w komórkach. Wraz z wiekiem nasza skóra posiada coraz mniej tych składników, przez co skóra staje się przesuszona, zwiotczała i podatna na uszkodzenia.
Rozwiązaniem tego problemu jest wypełnienie skóry kwasem hialuronowym podawanym z zewnątrz. Dzięki kilkudziesięciominutowemu zabiegowi skóra na powrót staje się sprężysta, odświeżona i wypełniona. Efekt widać już po chwili od zabiegu, a wypełnienie utrzymuje się od 9 do 12 miesięcy. Po tym czasie organizm usuwa kwas hialuronowy i możliwe jest powtórzenie zabiegu.
Innym, równie popularnym zabiegiem medycyny estetycznej jest wypełnienie i konturowanie ust. Dzięki niemu będą one pełniejsze i bardziej widoczne.

Previous post

Odszkodowanie powypadkowe dla pracownicy firmy sprzątającej

Next post

Aktywny wypoczynek z rodziną!

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki