Ciekawe

Odpoczynek w ogrodzie, czyli wybieramy hamak

Wypoczywanie w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością, pod warunkiem jednak, że przestrzeń ta zostanie wyposażona w niezbędne meble ogrodowe. Jaki wybrać hamak?
Zdecydowana większość właścicieli ogrodów wykorzystuje meble ogrodowe. To produkty cieszące się ogromnym zainteresowaniem. Nie powinno to dziwić – ich cena jest atrakcyjna. Dodatkowo większość mebli ogrodowych jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości. Jeżeli dodać do tego fakt, że prawidłowo przechowywane sprzęty mogą służyć przez wiele lat, to nie powinno dziwić, że po meble ogrodowe sięgają wszyscy, którzy chcą wypoczywać wśród zieleni.
Mimo że meble ogrodowe są popularne, to nie można zapomnieć, że na tę kategorię składa się więcej niż tylko stołki, krzesła, ławy i stoły – za mebel ogrodowy można uznać również hamak.

Rodzaje hamaków dostępnych na rynku

Jeżeli chodzi o hamaki, to aktualnie ich wybór jest szeroki. Być może myśląc „hamak” widzisz następujący obraz – materiał rozpięty między drzewami. Takie hamaki są określone jako tradycyjne, ale nie oznacza to, że nie możesz zakupić innych. W sklepach z akcesoriami i meblami ogrodowymi znajdziesz również hamaki-namioty i hamaki-fotele. Te drugie świetnie sprawdzają się w przypadku osób chcących wypoczywać w komfortowych warunkach.

Zwróć uwagę na wymiary

Chcesz, aby odpoczynek w hamaku był naprawdę komfortowy? W takiej sytuacji powinieneś szczególną uwagę zwrócić na wymiary tego produktu. Na rynku są dostępne zarówno hamaki produkowane z myślą o dorosłych (najczęściej mają ok. 3 m długości i 1,5 m szerokości), jak i dzieciach (są mniejsze: ich długość to najczęściej ok. 2,6 m, a szerokość ok. 1 m). Z myślą o klientach poszukujących hamaku dla całej rodziny produkowane są także… hamaki rodzinne. Na takich z powodzeniem odpocznie 4-osobowa rodzina.
Więcej ciekawych pomysłów na ogród znajdziecie na Dom.pl/ogrod/mala-architektura-taras-i-ogrod-zimowy

Previous post

Płać i płacz, czyli jakich wydatków żałują Polacy?

Next post

Ogród naszych marzeń - jak go urządzić?

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki