Dom i Wnętrze

Ogród naszych marzeń – jak go urządzić?

Piękny i zadbany ogród to marzenie wielu Polaków. Okazuje się, że nie trzeba wiele wysiłku, aby na skrawku ziemi stworzyć sobie miejsce idealne do odpoczynku na świeżym powietrzu. Ważny jest jednak odpowiedni pomysł i jego realizacja. Inspiracji na nasz ogródek możemy poszukać w licznych katalogach wnętrzarskich, w sieci. Warto zaznajomić się także z poradami dotyczącymi sadzenia konkretnych drzew, krzewów czy kwiatów. Od czego zacząć?

Trawnik, kwiaty, dekoracje…

Podstawą będzie określenie naszych potrzeb – zazwyczaj w myślach mamy ogród tonący w kwiatach, z miejscem do siedzenia, stołem, parasolem. Ta opcja wymaga jednak od nas wiele zaangażowania oraz czasu – wielu z nas może również nie posiadać odpowiednich kwalifikacji do ogrodnictwa. Znacznie lepszą metodą jest postawienie na elegancki trawnik (możemy go wysiać samodzielnie lub też zakupić rolki trawnika w sklepach ogrodniczych) oraz gotowe sadzonki kupowane na giełdach kwiatowych, które po prostu przesadzamy do innych doniczek czy też wsadzamy w eleganckie osłonki.

parasol ogrodowy

Litex


Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego kompletu mebli ogrodowych – producenci dają nam szeroki wybór pomiędzy meblami technorattanowymi, meblami wykonanymi z litego drewna, meblami aluminiowymi. Ważne jest, aby dopasować wielkość zestawu i jego elementów do powierzchni, którą dysponujemy. Wymierzmy meble lekkie, które w łatwy sposób możemy przesuwać i zmieniać ich położenie. Dobrym uzupełnieniem takiego kącika relaksu będzie oczywiście dobrze dobrany parasol ogrodowy. Wśród wielu modeli szukajmy tych wykonany z grubych tkanin, odpornych na zmienne warunki atmosferyczne oraz takich, które nie blakną pod wpływem promieniowania ultrafioletowego.
Źródło zdjęcia: gardenspace.pl.

Previous post

Odpoczynek w ogrodzie, czyli wybieramy hamak

Next post

Wymarzony dom – jak zrealizować to marzenie?

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki