Dom i Wnętrze

Ogrodowa elegancja

Nie tylko salon może być elegancki i wytworny. Jego przedłużeniem stanie się także ogród, kiedy wprowadzimy do niego nasze pomysły. Wystarczy go tylko dobrze zaplanować i efektownie umeblować. Niech ogród stanie się dystyngowaną przestrzenią w doskonałym stylu. Niech będzie cudownym zaproszeniem do wejścia do domu. Albo niech sam stanie się drugim domem.

Salonowe meble w ogrodzie

Z pewnością ekskluzywne meble ogrodowe z technorattanu postawione na gładkim tarasie z deski kompozytowej – wniosą do przestrzeni walor luksusu i niebanalnego piękna. Elegancka sofa w zestawieniu z doskonale zaprojektowanymi fotelami. Albo rozległy narożnik w połączeniu z szykownym stołem. W ten oto sposób tworzy się wytworne wnętrze, ale i wytworna zewnętrzność.
Równie nowoczesnym i atrakcyjnym pomysłem będą meble aluminiowe. Połączenie hartowanego szkła i aluminium sprawi, że ogrodowy stolik stanie się wyjątkowo dystyngowanym meblem. Wystarczą kwiaty albo kwitnące drzewa w pobliżu. Okaże się, że żaden salon nie dorówna takiej aranżacji, w której przecież pomoże nam sama natura. Niebo, zieleń, kamień, woda – we wnętrzach nie znajdziemy dekoracji na taką skalę.

Symetria i idealne proporcje

Elegancki ogród może nawiązywać do zasad klasycznych ogrodów w stylu francuskim, w których dominowała symetria i idealne proporcje. Musimy wówczas dokładnie zaplanować naszą przestrzeń. Płaszczyzny horyzontalne powinny być przemyślane od początku do końca.
Nowoczesne produkty do ogrodu ułatwiają nam stworzenie ogrodowej perfekcji. Deski kompozytowe, beton architektoniczny, kruszywa dekoracyjne. Możemy wybierać rozwiązania, które połączą dom z ogrodem w jedną spójną całość.

Wyróżnienie

Pomyślmy też o elemencie centralnym naszego ogrodu. Podobnie jak we wnętrzu wyróżnijmy coś, co przyciągnie wzrok i skupi spojrzenie. Może to być gustowna fontanna, rzeźba albo lampa przypominająca dzieło sztuki. A może egzotyczna roślina w posągowej donicy?

Previous post

Jak zniwelować stres przed wizytą u stomatologa

Next post

Wybór smartfona – co warto wiedzieć na początek?

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki