Zdrowie i Uroda

Prawidłowa pielęgnacja włosów krok po kroku


Piękne i zadbane włosy to wynik prawidłowej pielęgnacji – powtarzają fryzjerzy i specjaliści od wizażu. Istotne jest nie tylko to czym myjemy włosy, ale również sposoby ich odżywiania, produkty wykorzystywane do codziennej stylizacji, również szczotki i grzebienie! Jak pielęgnować włosy, aby były one naszą ozdobą?

Szampon to podstawa!

Pielęgnacja włosów to przede wszystkim użytkowanie dopasowanego do naszych potrzeb szamponu. W drogeriach i sklepach znajdziemy ich setki. Jeśli szukamy produktów z górnej półki, pochodzących od cenionych firm warto zajrzeć na wirtualne półki sklepu hair-shop.pl. jeśli nie jesteśmy pewni, jaki produkt będzie dla nas najlepszy, warto zapytać zaufanego fryzjera. Z pewnością podpowie on rozwiązania, które będą nas satysfakcjonować.

Odżywki i maski – co wybrać?

Szampon jest podstawą pielęgnacji – dba on o skórę głowy, utrzymuje ją w czystości. O dobrą kondycję włosów zadbają natomiast odżywki i maski. Ich zadaniem jest przede wszystkim nawilżanie, odżywianie i uelastycznianie struktury włosa, zapobieganie jego łamaniu. Nowoczesne odżywki możemy stosować po każdym myciu głowy – ważne jest, aby stosować je zgodnie z zaleceniami producenta, kolejno zaś: dokładnie spłukać.

Rekomendowanym procesem pielęgnacyjnym jest stosowanie masek – warto robić to 1-2 razy w tygodniu. Maski nakładamy na umyte włosy i najczęściej przykrywamy je ręcznikiem, aby wyższa temperatura pozwoliła na lepsze wchłanianie składników odżywczych preparatu. Maski często wzbogacane są o ceramidy oraz proteiny, czyli elementy budulcowe włosów. Dzięki regularnemu stosowaniu masek możliwe jest odbudowanie struktury włosa.

Dobrym pomysłem są również kuracje dla włosów bardzo zniszczonych – zazwyczaj kuracja taka polega na regularnym stosowaniu dedykowanych ampułek. Kuracje mogą przyspieszyć porost włosów!

Previous post

Fotobudki: rodzaje

Next post

Jak zaplanować okno w łazience?

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki