Ciekawe

Strona www dla firmy – kluczowe elementy

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić przedsiębiorstwo, którego nie widać w sieci. Niemal każda firma posiada własną stronę internetową, która nie tylko jest jej wizytówką, ale również niejednokrotnie pozwala jej realizować zamówienia. Dlatego tak ważne jest, by strony firm miały odpowiednią jakość. Oczywiście tworzenie stron www nie jest łatwym zadaniem. Na co więc zwrócić uwagę, tworząc takie strony?

Liczy się pierwsze wrażenie

W odniesieniu do kontaktów międzyludzkich bardzo często używa się jakże prawdziwego stwierdzenia, że pierwsze wrażenie robi się tylko raz. Nie inaczej jest z witrynami internetowymi, dziś bowiem to one są wizytówką przedsiębiorstwa i odpowiadają za pierwsze wrażenie, jakie firma robi na potencjalnym kliencie albo partnerze w biznesie.
Jeśli chodzi więc o tworzenie stron www, to liczy się ich wygląd. Odpowiednio dobrany i skomponowany layout, który będzie miły dla oka, ale również przejrzysty i spójny kolorystycznie z barwami spółki, pozwoli odwiedzającemu łatwo utożsamić firmę z jej produktami lub usługami. Dokładając do tego elementy dynamiczne na stronie sprawimy, że będzie ona wyglądać bardziej profesjonalnie. Warto więc dokładnie przemyśleć samą kompozycję witryny.

Nie ocenia się książki po okładce

Tworzenie stron www to nie tylko design i pierwsze wrażenie. Klient czy potencjalni partner biznesowy oczekuje, że strona internetowa będzie miała również dla niego wartość informacyjną. Oprócz grafiki ważna jest też treść. Oczywiście tekstowo witryna ma przekazywać merytoryczną treść o produktach czy usługach, które znajdują się w ofercie firmy. Ma również pozwolić odbiorcy na zorientowanie się w misji i strategii przedsiębiorstwa, a także na łatwe wyszukanie kontaktu do firmy.
Niejednokrotnie wartością dodaną do treści takiej firmowej strony jest zamieszczanie na niej aktualności czy fachowych artykułów z branży, w której spółka działa. Takie działania to również przejaw profesjonalizmu ze strony posiadacza witryny.

Jakość i zarządzanie

Na koniec należy wspomnieć, że obok wyglądu i treści strony niezwykle istotna jest jakość jej wykonania. To bowiem ona determinuje to jak zostanie odebrany całokształt. Warto więc w zakresie tworzenia stron www polegać na pomocy i doświadczeniu specjalisty, który stworzył niejedną taką stronę i będzie także w stanie doradzić nam np. przy jej kompozycji.
Co równie ważne, na utworzeniu takiej strony nie kończy się praca z nią związana. Każda witryna internetowa wymaga bowiem odpowiedniego zarządzania, aktualizowania i naprawiania w razie jakichkolwiek awarii, a czasami także modernizacji. Koniecznie warto więc pomyśleć o osobie odpowiedzialnej za administrowanie taką stroną – tu doświadczenie powinno być kluczowym czynnikiem wyboru takiej osoby.
Artykuł powstał we współpracy z agencją interaktywną Iguana Studio

Previous post

Meble technorattanowe i ich zalety

Next post

Domy szkieletowe – projekty dla każdego

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki