Dom i Wnętrze

Technorattan, aluminium – jakie meble ogrodowe wybrać?

Wybór mebli ogrodowych to nie lada wyzwanie, szczególnie dla osób, które nie znają się na tworzywach oraz trendach. Meble kupujemy najczęściej wzrokowo, wybierając modele odpowiadające naszym gustom. Gdzie kupić meble? Jakie tworzywa są obecnie najpopularniejsze? Oto krótki poradnik!
Szukając mebli ogrodowych powinniśmy początkowo określić ilość miejsca, którym dysponujemy. Inne meble kupimy dla obszernych tarasów i ogrodów, a inne dla niewielkich balkonów.
Meble znajdziemy przede wszystkim u producentów – kupując u nich mamy zapewnioną nie tylko wieloletnią gwarancję na produkty, ale też pewność, że wykorzystane tworzywa są najlepszej ilości.
Meble ogrodowe znajdziemy również w sklepach budowlanych oraz ogrodniczych, jednak przed zakupem dokładnie sprawdźmy ich jakość i stan. Wiele ze sprzedawanych modeli mebli w takich miejscach to modele powystawowe. Mogą one posiadać liczne uszkodzenia, zarysowania.

Jakie materiały są najchętniej wybierane?

Zasadniczo na polskim rynku znajdziemy meble ogrodowe wykonane z technorattanu, aluminium lub też litego drewna. Ze względu na sporą wagę lite drewno nie cieszy się jednak obecnie dużą popularnością. Tworzywo technorattanowe tworzone jest z włókien syntetycznych, odpornych na uszkodzenia, zarysowania, działanie promieni słonecznych i zmiennych warunków atmosferycznych. Technorattan posiada spójną budowę, przez co do wnętrza nie dostaje się brud, a utrzymanie mebli w czystości nie sprawia żadnego problemu. Meble technorattanowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Warto również pomyśleć o ich uzupełnieniu o wygodne poduszki – z pewnością podniosą one komfort wypoczynku!
Drugim cenionym produktem są nowoczesne meble ogrodowe z aluminium. Lekka konstrukcja sprawia, że meble te są najchętniej wykorzystywane w restauracyjnych ogródkach letnich.

Previous post

Pellet i jego produkcja

Next post

Trzy rzeczy, które musisz wiedzieć o depilacji laserowej

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki