Technologia

Bezpieczna wymiana dokumentów i ich obieg w firmie

O bezpieczeństwie ważnych dokumentów, rachunków czy raportów w sieci mówi się wiele od kilku lat. Programiści i informatycy proponują coraz to nowocześniejsze rozwiązania, których zadaniem jest przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa transferu oraz przesyłania danych. Ważny jest również czas – transfery internetowe dają możliwość szybkiego wysyłania rachunków czy faktur bez konieczności czekania – to niewątpliwie ułatwienie dla każdego przedsiębiorcy. Obecnie promowane są również nowoczesne programy komputerowe dedykowane właśnie właścicielom firm. Ich zadaniem jest zadbanie o priorytet wysyłanych danych oraz ich bezpieczeństwo. Co warto o nich wiedzieć?
Oprogramowanie takie jak Comarch EDI to swoista nowość na polskim rynku. Rozwiązanie to jest powszechnie stosowane w dużych firmach na zachodzie Europy, również w Stanach Zjednoczonych. Wdrożenie go i zastosowanie na polskim gruncie zajęło nieco czasu, jednak efekty są naprawdę zaskakujące. EDI jest platformą wymiany dokumentów z zachowaniem wysokiego priorytetu bezpieczeństwa. Oznacza to, że wszystkie wysyłane przez nas dokumenty wymieniane są bezpośrednio przez systemy nasze i naszych partnerów biznesowych. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nie wpadną one w niepowołane ręce!
Rozwiązania takie jak Comarch EDI wykorzystywać można do przesyłania zamówień, potwierdzeń dostaw, faktur i faktur korygujących, raportów sprzedaży.

Zalety oprogramowania Comarch EDI

Podstawową zaletą prezentowanego oprogramowania jest bez wątpienia możliwość przechowywania dokumentów wirtualnej chmurze. To znaczące ograniczenie kosztów oraz miejsca na dyskach firmowych. Automatyczna kontrola oprogramowania pozwala na korygowanie niewielkich błędów, przez co dokumenty posiadają znacznie mniej błędów. Jedna platforma pozwala na nadzorowanie łańcucha sprzedaży. A wszystko to z dowolnego miejsca na Ziemi.

Previous post

Kartony nie do pobicia

Next post

Czym należy kierować się podczas wyboru prezentu?

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki