04 listopad 2019

Kalkulator ubezpieczeń

Czeka nas już całkiem niedługo zakup ubezpieczeń? Warto dobrze przygotować się na to wydarzenie, dzięki czemu będziemy mądrze i świadomie podejmować decyzję. Dobra polisa OC lub na życie sprawia, że samodzielnie będziemy decydowali o swojej strategii finansowej.

0
11 lipiec 2017

Najazd samochodowy – niezbędnik każdego warsztatu

Każdy szanujący się warsztat samochodowy oferujący naprawę i diagnostykę pojazdów posiada kanał lub najazd samochodowy. Te dwa elementy traktuje się jako prawdziwy niezbędnik warsztatów, gdyż przy ich pomocy możliwe jest należyte i gruntowne sprawdzenie podwozia, zawieszenia, układu wydechowego, czy paliwowego pojazdów.

0
06 wrz. 2016

Sworzeń wahacza i jego wymiana

Samochód jest maszyną, w której wszystkie podzespoły muszą pracować sprawnie, dla zapewnienia komfortu prowadzenia pojazdu oraz bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. Jednym z elementów auta jest sworzeń wahacza. Za co on odpowiada i kiedy kategorycznie część ta będzie nadawała się do wymiany?

0
31 Maj 2016

Lakier kameleon – co to jest?

Lakiery do samochodów, mają najczęściej formę jednobarwną, która od czasu do czasu dodatkowo połyskuje. A co by było, gdyby takie właśnie lakiery miały formę wielobarwną? Niemożliwe? Okazuje się, że nie! Przedstawiamy lakier kameleon – nowoczesną formę wzornictwa, która oferuje zupełnie nowe doznania wizualne.

0
21 marzec 2016

Wypożyczalnia samochodów osobowych

Samochód osobowy jest obecnie narzędziem pracy dla wielu z nas. Są i tacy, którzy bez auta czują się dosłownie jak bez ręki. I z myślą między innymi o takich ludziach powstały wypożyczalnie samochodów osobowych.

0
26 styczeń 2016

Czarny lód – zmora kierowców

Każdy kierowca wie, jak niebezpieczny potrafi być czarny lód. Skąd się bierze? Gdzie najczęściej się tworzy? Jak sobie z nim radzić? Odpowiadamy na te i inne pytania.

0
02 czerwiec 2015

Fotoradar – zmora kierowców

Uwaga. Informacja została zdementowana na Twitterze przez Pawła Olszewskiego, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Zmian tolerancji fotoradarów jednak nie będzie, więc kierowcy mogą odetchnąć z ulgą. Politycy mają w planach wprowadzenie nowego przepisu, który zniesie minimalną tolerancję z fotoradarów, przez co mandat będzie można dostać nawet za minimalne przekroczenie

0
28 kwiecień 2015

Ciężarówki i opony

W Polsce nie ma obowiązku wymiany letnich opon na zimowe, lecz w wielu krajach Europy taki wymóg obowiązuje. Jednak, gdy nadchodzą mroźne dni lub spadnie pierwszy śnieg, do warsztatów samochodowych i wulkanizatorów zaczynają ustawiać się długie kolejki kierowców, którzy chcą dokonać wymiany letnich opon na „zimówki”. Oprócz sezonowej wymiany opon,

0
07 styczeń 2015

Jak sprawdzić poziomu oleju silnikowego?

Prostota jest kluczem do powodzenia w bardzo wielu dziedzinach życia. Nie inaczej przedstawia się aspekt motoryzacji. Nieskomplikowane działania, regularne przeglądy (również te dokonywane w zaciszu własnego garażu) mogą w znaczący sposób przedłużyć okres jego bezawaryjnej eksploatacji, ale też polepszyć jego osiągi. Niezależnie od tego, czy jesteśmy kierowcami samochodu z automatyczną

0
28 listopad 2014

Hit? Kit? Nowość od Mazdy

Z roku na rok wielu kierowców zaczyna przywiązywać coraz większą wagę do tego, czym poruszają się po drogach. Podpatrując innych, ich oczom ukazują się auta pochodzące w całego świata. Nie dziwi już widok marek niemieckich, włoskich, francuskich, a nawet japońskich.

0