Motoryzacja

Lakier kameleon – co to jest?

Lakiery do samochodów, mają najczęściej formę jednobarwną, która od czasu do czasu dodatkowo połyskuje. A co by było, gdyby takie właśnie lakiery miały formę wielobarwną? Niemożliwe? Okazuje się, że nie! Przedstawiamy lakier kameleon – nowoczesną formę wzornictwa, która oferuje zupełnie nowe doznania wizualne.

Czym jest lakier – kameleon?

Tradycyjny lakier samochodowy, zwykle ma jedną barwę. Owszem, może być to barwa połyskująca lub matowa, ale jest to jedna barwa. W wielu przypadkach, koszt takiego właśnie lakieru, jest wręcz ogromny. Gdy spojrzymy na oferty, przedstawiające zupełnie nowe samochody, cena takiego lakieru może wbić w fotel. Często przekracza ona bowiem wysokość najniższej pensji w naszym kraju…
Lakier kameleon, to specyficzna forma lakieru. która oferuje znacznie bardziej zaawansowane rozwiązania, aniżeli tradycyjny lakier. Samochód pomalowany za pomocą tego lakieru, może mieć kilka barw – w zależności od tego, jak padają promienie słoneczne. W praktyce, barwa samochodu będzie więc zależeć od tego, w jakim położeniu wobec niego, znajduje się obserwator.

Jak lakier kameleon działa w praktyce?

Oczywiście lakier ten, nie ma nieograniczonych możliwości. Samochód pomalowany tym lakierem, nie może mieć nieograniczonej liczby barw. Sprawa jest prosta – w przypadku klasycznych lakierów, są to dwie barwy, które zresztą są w niewielkim stopniu zbliżone do siebie (np żółty – czerwony). Nie oznacza to jednak, że możliwości lakierów – kameleonów na tym się właśnie kończą.
Dlaczego? Ponieważ droższe tego typu lakiery, mogą barwić nasz pojazd aż na cztery kolory. W zależności od tego, jak ustawimy się względem danego pojazdu, możemy więc obserwować go w kilku kolorach. A jeśli będziemy mieli szczęście, zobaczymy go w kilku kolorach i to jednocześnie!

Co trzeba zrobić, by mieć taki lakier?

Żeby mieć taki lakier również na swoim samochodzie, nie trzeba wcale wiele wysiłku. Możemy nałożyć go sami, bądź też – zdecydować się na usługę wykonaną przez firmę zewnętrzną. Sposób nakładania jest tu taki sam, jak w innych przypadkach. Jeśli jednak chcemy zrobić to w pełni profesjonalnie – wybierzmy do tego zadania profesjonalistów.
Nie powinno również być problemu z jego nabyciem. Co ciekawe, tego typu lakiery wcale nie są takie kosztowne, jak by się to wydawać mogło. Lakier kameleon, można nabyć na wielu stronach internetowych i to w różnych, interesujących nas zakresach barw. Jeśli więc chcemy, by nasz samochód urzekał innych swoją barwą, nic nie stoi na przeszkodzie, by nabyć ten produkt.
Profesjonalny lakier kameleon znaleźć można w ofercie sklepu Lakiery24.com

Previous post

Praktyczne biurowe planery - zarządzaj czasem pracy!

Next post

Kto może korzystać z depilacji laserowej?

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki