Ciekawe

Czym kierować się podczas wyboru spinek do mankietów?

Panowie z całą pewnością nie mogą poszaleć, jeśli chodzi o biżuterię, dlatego niektórzy tak chętnie wybierają zdobne spinki do mankietów. Ten dodatek od dawna traktowany jest jako elegancki wyznacznik dobrego smaku i obowiązkowy element stroju na wyjątkowo uroczyste okazje. Pasuje do garnituru, smokingu i fraku, trzeba jednak mieć odpowiednią koszulę. A jak wybrać same spinki?
Gusta bywają róże – niektórzy wolą minimalizm, inni stawiają na oryginalność, a jeszcze inni wybierają rozwiązania stanowiące kompromis pomiędzy tymi skrajnościami. Czy są jakieś uniwersalne zasady dotyczące noszenia spinek? Tego typu dodatki sprawdzą się wyłącznie z koszulami o odpowiednich mankietach – jakiekolwiek przerabianie rękawów, odpruwanie guzików i dodawanie dziurek jest w złym guście i nie należy tego robić. Według zasad męskiej mody nie można też spinek nosić z samą koszulą – jeśli więc lubisz tego typu biżuterię, wykorzystuj ją wyłącznie w stylizacjach z marynarkami. Oprócz tego warto pamiętać, aby spinki do koszuli komponowały się z pozostałymi dodatkami. To tylko na pozór mało widoczny element stroju – srebrny zegarek i złote spinki nie będą ze sobą współgrać.
Inna zasada mówi, że złote spinki do mankietów zarezerwowane są wyłącznie na ważne uroczystości, jednak obecnie można zauważyć odchodzenie od tego trendu. Panowie coraz częściej decydują się na tego typu ozdoby również na mniej formalne spotkania.
Znając ogólne zasady dotyczące noszenia spinek być może łatwiej będzie dokonać zakupu. A co jeśli nadal nie wiemy jaki model będzie w naszym przypadku najlepszy? W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak kierować się własnym gustem. Panowie ceniący przede wszystkim klasykę w modzie najchętniej zdecydują się na prosty model w kształcie kwadratu, prostokąta, bądź owalu. Okrągłe spinki świetnie pasują do zaokrąglonych mankietów, a dostępne w sklepie Modini.pl zestawy spinek i guzików do koszuli smokingowej pomogą uzupełnić elegancją stylizację. Wśród tego typu wzorów dostępne są modele minimalistyczne, a więc wykonane ze złota bądź srebra, a także te ozdobione akcentem kolorystycznym w postaci aplikacji. Miłośnicy nieco bardziej okazałej biżuterii mogą zdecydować się na spinki przypominające kolorowe kryształy.
W męskiej modzie od jakiegoś czasu popularność zdobywają spinki w stylu casual. Charakteryzują się one aplikacjami nawiązującymi do zainteresowań noszącej je osoby – może to być piłka, flaga, czy karty do gry. Tego typu ozdoby z pewnością spodobają się mężczyznom z dystansem do siebie.

Previous post

Udany trening

Next post

Łóżka drewniane do sypialni – jaki model wybrać dla siebie?

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki