Dom i Wnętrze

Dopasowane biurko białe do pokoju

Tylko odpowiednio dopasowane biurko białe jest w stanie uchronić nasze dzieci przed poważnymi wadami kręgosłupa. Wybierając taki mebel do pokoju dziecka zawsze należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Jakie wymiary powinno mieć biurko białe?

Dzieci spędzają bardzo dużo czasu przy biurku. Odrabiając lekcje, grając na komputerze, przygotowując prace plastyczne. Nic więc dziwnego, że biurko białe musi mieć odpowiednie wymiary. W sklepach na ogół można otrzymać biurka w standardowych wymiarach: 120-160 cm szerokości, 72-75 cm wysokości, 80-90 cm głębokości. Pomiędzy blatem a wysokością siedziska powinna znaleźć się przestrzeń na około 25 cm. Przy czym są to wymiary biurka dla nastolatka. Nie zapominajmy o tym, że uczeń, który dopiero podejmuje naukę w klasie 1 ma zupełnie inne potrzeby i na pewno jest o wiele mniejszy niż jego starsi koledzy ze szkoły średniej.

Biurko białe dla pierwszoklasisty

Pierwsza klasa to początek nowych wyzwań. Warto zadbać o to, aby uczeń miał zapewnione jak najlepsze warunki do nauki. Będzie na to wpływać m.in. biurko białe. Na początku okresu edukacyjnego warto zakupić mebel, który będzie rósł razem z dzieckiem. Białe biurko dla sześcio, siedmiolatka powinno mieć 55 cm wysokości, szerokość 60-75 cm, głębokość 50-55 cm. Dobrym pomysłem nie tylko jest mebel, który rośnie razem z dzieckiem, ale również takie, które ma regulowany blat. Ciekawą propozycją są również takie meble, gdzie można zmienić kąt pochylenia blatu. Umożliwia to czytanie i rysowanie w wygodniejsze i przyjemniejszej pozycji. 

 

Previous post

Nowoczesny grill gazowy – zaproś bliskich na posiłek na świeżym powietrzu!

Next post

Własna kuchnia ogrodowa blisko domu!

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki