Ciekawe

Masaż klasyczny dla zapracowanych – jak to działa?

Współczesny bieg życia nie działa uspokajająco na organizm człowieka. Zabieganie powoduje, że często czujemy się zmęczeni, spięci i poirytowani. O ile nie da się zrezygnować z obowiązków, można spróbować poradzić sobie z negatywnymi uczuciami w inny sposób. Nie bez powodu bardzo często proponuje się w takich przypadkach masaż.

Klasyczna skuteczność

Przeglądając oferty masażu można odnieść wrażenie, że ich rodzajów jest nieskończenie wiele. Jednak nie wszystkie sprawdzają się tak samo w przypadku zmęczenia i niekoniecznie radzą sobie z nieprzyjemnym uczuciem napiętych mięśni.
Oczekując prawdziwego relaksu, warto zdecydować się na rozwiązanie proste i sprawdzone. Najlepiej postawić na masaż klasyczny, którego elementy wykorzystywane są również w fizjoterapii. Zabieg taki trwa około 40 minut. Najlepsze efekty nie zawsze następują już po pierwszej wizycie, dlatego dobrze jest udać się na serię zabiegów w regularnych odstępach czasu.

Różnorodność dotyku

Zaletą masażu klasycznego jest jego wieloetapowość i różnorodność ruchów wykonywanych przez masażystę. Zmiana i natężenie dotyku nie tylko angażuje większą ilość tkanek, ale dostarcza też ciekawszych odczuć.
Pierwszym i ostatnim etapem klasycznej wersji masażu jest głaskanie, które oprócz przyjemnych wrażeń, dostarcza także pozytywnego wpływu na układ krążenia.
W masażu klasycznym stosuje się również takie techniki, jak: rozcieranie, wyciskanie, ugniatanie, oklepywanie, wibrowanie, roztrząsanie i wałkowanie.

Co po zabiegu?

Dobrze wykonany masaż powinien zaowocować uczuciem lekkości i odprężenia. Dzięki pobudzeniu wydzielania serotoniny, czyli tak zwanego hormonu szczęścia, ustąpić powinno rozdrażnienie i uczucie przeciążenia.
Pozytywne efekty jakie niesie ze sobą masaż klasyczny nie ograniczają się jedynie do tych psychologicznych. Osoby zapracowane powinny odczuć ulgę także dzięki rozluźnionym i lepiej ukrwionym mięśniom oraz spowolnieniu tętna, .
Korzystne działanie ujawnia się również w przypadku osób cierpiących na różnego rodzaje kontuzje. Obrzęki będące ich wynikiem powinny w wyniku zabiegu ulec pomniejszeniu.

Korzystaj z usług profesjonalistów

Należy pamiętać, że pozytywne rezultaty są możliwe tylko pod warunkiem, że masażysta wie, co robi i ma ku temu odpowiednie kwalifikacje. Choć masowanie ciała wydaje się czymś łatwym, wcale takim nie jest i wymaga dużej wiedzy oraz doświadczenia.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Medica SPA

Previous post

Jak wybrać lampę stojącą?

Next post

Co warto wiedzieć o wierceniu w betonie?

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki