Zdrowie i Uroda

Nowoczesne borowanie

Jeśli istnieje jeden symbol gabinetu dentystycznego, nie będzie to fotel dentystyczny, ale dźwięk borowania. To właśnie ta kwestia powoduje, że strasznie boimy się gabinetu dentystycznego. Po części mamy ku temu dobre powody, ale dobra klinika stomatologiczna udowadnia, że są to powody, które powinny być już odesłane do lamusa, ponieważ należą do przeszłości.

Problem z borowaniem

Borowanie jest tak nieprzyjemne, ponieważ powoduje bezpośredni ból związany z niszczoną tkanką, boli z powodu jej nagrzewania, wywołuje nieprzyjemne wibracje, a do tego jeszcze mamy do czynienia z nieprzyjemnym dźwiękiem i brzydkimi zapachami. Nowoczesne urządzenia już nie powodują tych problemów.

Borowanie w XXI wieku

Współcześnie borowanie to proces, w którym wykorzystuje się wiertła o niesamowitej prędkości obrotowej z dodatkowym chłodzeniem. Ten fakt sprawia, że klinika stomatologiczna poznań jest w stanie zaoferować nam bardzo szybkie borowanie z minimalną ilością wydzielanego ciepła oraz przy praktycznie braku jakichkolwiek wstrząsów. Mniejsze ciepło i szybsze borowanie to także mniej nieprzyjemnych zapachów, a sam ból jest oczywiście zwalczany przez odpowiednie znieczulenie.

Previous post

Nie zwlekajmy z dorabianiem kluczy

Next post

Przeszczep dziąsła – o czym warto wiedzieć?

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki