Ciekawe

Stojaki na ulotki – czym są i do czego służą?

Doświadczeni specjaliści od reklamy wiedzą, że istotna jest nie tylko jej treść, ale również forma. Dlatego też, przywiązują wagę do tego, w jaki sposób prezentowana jest reklama. Chodzi tutaj na przykład o to, że w przypadku reklam stojących istotny jest wygląd stojaków. Dotyczy to też stojaków na ulotki, będących nietypową formą reklamy.

Z czego tworzy się stojaki na ulotki?

Ciężko wskazać jeden materiał, z którego konstruuje się dzisiaj stojaki. Często bowiem składają się one z dwóch lub nawet z kilku różnych materiałów. Najpowszechniej wykorzystywany jest jednak zdecydowanie metal, zwłaszcza stal. Wynika to z tego, że materiał ten jest solidny i bardzo wytrzymały. Stojaki reklamowe często stoją na ulicy, na niestabilnym podłożu, przy wiejącym wietrze. Mało który materiał zapewnia im w takich warunkach pełną stabilność.
Rzecz jasna, alternatywą dla metalu jest plastik. Nie brakuje również stojaków na ulotki produkowanych właśnie z tego, zdecydowanie słabszego materiału. Plastikowe stojaki nie są tak trwałe jak metalowe, jednak mają też swoje zalety. Przede wszystkim są one bardzo lekkie, przez co każdy może je przenosić w dowolne miejsca. Ponadto, cena plastiku jest zdecydowanie niższa od ceny stali. Warto się jednak zastanowić, czy kupowanie plastikowych stojaków na ulotki faktycznie będzie oszczędnością. Rzecz w tym, że za metalowy stojak jednorazowo zapłaci się więcej, ale będzie on służył nawet przez wiele lat. W tym czasie prawdopodobnie będzie trzeba kilkukrotnie wymieniać stojak plastikowy.

Komu potrzebne są stojaki na ulotki?

Obecnie stojaki wykorzystywane są w wielu sytuacjach. Niezbędne okazują się być chociażby firmom, które prezentują się na targach. Nieodłącznym elementem przygotowania do targów jest wydruk ulotek, które potem rozdaje się podczas prezentacji. Najlepiej, jeśli są one rozłożone w widocznym miejscu na stojakach reklamowych, tak że każdy potencjalny klient może je odebrać i przeglądnąć.
Jednakże, targi to nie jedyne miejsca, gdzie potrzebne są stojaki na ulotki. Często wykorzystywane są one na przykład do kolportażu gazet lub gazetek reklamowych. W tym wypadku jednak musza to być stojaki większe od standardowych. Rzecz w tym, że rozmiar gazety zwykle jest zdecydowanie większy od standardowego rozmiaru ulotki. Co więcej, również waga gazety jest większa. Oznacza to, że stojaki na ulotki, w których trzyma się gazety muszą być większe, ale również zdecydowanie solidniejsze, aby wytrzymały ciężar nawet kilkudziesięciu umieszczonych w nich gazet.
Artykuł zrealizowany przy współpracy z brooklyn.pl/Stojaki-na-ulotki/stojaki-na-ulotki.html.

Previous post

Fotoksiążka – momenty olśnienia

Next post

Przyczepy otwarte i zamknięte do przewozu samochodów

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki