Dom i Wnętrze

Zalety i wyższość łóżek drewnianych nad łóżkami z desek meblowych

Łóżko drewniane to ostatni hit dekoratorstwa – jest ono nie tylko wykonane z wysokiej klasy materiałów, ale również jest wysoce odporne na uszkodzenia. Jakie możliwości stawiają przed nami producenci mebli z litego drewna? Jakie produkty kupowane są najchętniej przez klientów?

Kilka słów o łóżkach drewnianych

O łóżkach drewnianych mówi się obecnie wiele, głównie w kontekście ich wysokiej odporności na uszkodzenia oraz elegancji. Trudno zanegować oba te fakty. Lite drewno, znane ludzkości od wieków, jest obecnie wykorzystane głównie w stolarstwie. W Polsce pozyskiwane jest z takich gatunków jak dęby, buki czy sosny, ale na życzenie klienta możliwe jest zamówienie mebla wykonanego z drewna egzotycznego. Taki produkt okaże się jednak droższy i przyjdzie nam na niego znacznie dłużej poczekać.
Czym charakteryzuje się lite drewno? Przede wszystkim jest ono wysoce odporne na uszkodzenia, zarysowania, ścieranie, wnikanie brudu, działanie wilgoci. Jet to zasługa dużej gęstości tworzywa. Zanim drewno trafi do pracowni stolarskich konieczne jest jego staranne selekcjonowanie oraz wysuszenie w magazynach – proces ten może trwać nawet kilka tygodni – konieczne jest zminimalizowanie ryzyka pojawiania się wilgoci. Kolejno drewno może zostać zabezpieczone bejcami, które jednocześnie mogą także nieco zmienić jego kolor.

Co proponują nam projektanci?

Wśród licznych propozycji łóżek drewnianych bez wątpienia najczęściej wybieranymi są te modele, które wewnątrz posiadają komory do przechowywania pościeli. W wielu modelach klasyczne komory zastąpione zostały wysuwanymi szufladami, do których znacznie łatwiej sięgnąć, gdyż są dostępne z wysokości ramy. Innym ciekawym rozwiązaniem są łóżka z tapicerowanymi zagłówkami, które wieczorami pozwolą na wygodniejsze czytanie czy oglądanie TV.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Previous post

Jak zainstalować system nawadniania trawnika?

Next post

Atrakcyjne pożyczki z dogodną spłatą

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki