Ciekawe

Znajdź idealny dom dla siebie!

Budowa własnego domu to poważne wyzwanie, któremu pragnie sprostać coraz większa ilość Polaków. Dom jednorodzinny jest dla nas synonimem bezpieczeństwa, większej przestrzeni życiowej dla naszych bliskich. Niestety, dzisiaj koszty budowy domu są olbrzymie. Alternatywą może być kupno gotowego domu wolnostojącego czy też szeregowego od dewelopera. Czy to dobry pomysł?

Chcesz kupić dom? Zdecyduj się na sprawdzone rozwiązanie!

Problem z kupnem domu od dewelopera jest jego cena, w której znajdziemy nie tylko sam dom oraz jego wykończenie, ale również ziemie i prowizję dla wykonawcy. Finalnie, wraz z kosztami wykończenia domu, wychodzi na to, że całkowita cena znacząco przekracza nasz budżet, nawet z widełkami. Czy istnieją jeszcze jakieś rozwiązania? Zdecydowanie tak – jednym z nich są domy drewniane w konstrukcji szkieletowej. Ten rodzaj domów stał się w ostatnich latach niezwykle modny w Polsce.
W przypadku nowoczesnych domów drewnianych ważna jest przede wszystkim ich konstrukcja. Wykonana jest ona z drewna – wykorzystanie tego materiału sprawia, że sama budowa może rozpocząć się praktycznie w dowolny momencie w roku, nie ma znaczenia pogoda. Elementem, który wymaga wyschnięcia są fundamenty takiego domu. Gdzie znajdziemy projekty domów drewnianych? Firmy takie jak mawit.com.pl zaoferują nam cały katalog interesujących propozycji domów piętrowych oraz parterowych, w których istnieje możliwość zabudowania poddasza. Interesujące jest to, że każdy z domów projektowany był w taki sposób, aby do wnętrza wpadało jak najwięcej naturalnego światła. Dzięki temu wnętrza są bardziej komfortowe, przytulne.

Ile to kosztuje i jak długo trwa budowa?

Sama budowa domu drewnianego uzależniona jest od tego, czy dom ma być oddany w stanie surowym czy w stanie deweloperskim. Szacuje się, że jest to czas od 2 do 8 miesięcy.

Previous post

Higiena osobista, a dbałość o intymność seniora

Next post

W poszukiwaniu idealnych mebli do salonu

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki