Biznes

Bezpieczny kantor online – jak go rozpoznać?

Internetowe kantory mają dużo korzystniejsze ceny niż ich stacjonarne odpowiedniki i banki – tego ukryć się nie da. Warto jednak wiedzieć, na co powinniśmy zwrócić uwagę, by transakcja przebiegła szybko i bez nikomu niepotrzebnych problemów.

Zabezpieczenia jak w banku

Najważniejszą kwestią jest oczywiście poziom zabezpieczeń. W końcu, jak na to nie patrzeć, kantorowi online powierzamy nasze pieniądze i udostępniamy dane wrażliwe. Strona kantoru musi posiadać więc odpowiednie certyfikaty i gwarantować szyfrowanie w postaci SSL. Jeśli tego nie posiada, lepiej poszukać innej firmy, choćby i oferowała wyjątkowo korzystne kursy.

Strona też powinna świadczyć o profesjonalizmie

Nie bez znaczenia jest także sama strona kantoru. Powinna zawierać wszystkie niezbędne informacje – łącznie z pełnymi danymi podmiotu odpowiedzialnego za prowadzenie kantoru. Warto także zwrócić uwagę, czy w przejrzysty sposób wyjaśnione są zasady korzystania z oferty.
Nie bez znaczenia są także dodatkowe informacje i porady. Dla przykładu kantor online – ekantor.pl prowadzi bloga, w którym porusza najważniejsze tematy związane z wymianą walut (nie tylko tą przeprowadzaną za pośrednictwem internetu) oraz posiada rozbudowany dział, w którym znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane przez klientów pytania.

Previous post

Organizacja ślubu w hotelu – o czym pamiętać?

Next post

Kremy do twarzy – jaki wybrać?

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki