Zdrowie i Uroda

Co trzeba mieć żeby zacząć przygodę ze skitouringiem?

Skitouring to po prostu robienie sobie pieszych wycieczek po górach. Tyle, że na nartach a nie w butach. Wiąże się to z koniecznością podchodzenia pod stok, a dopiero potem zjeżdżania z niego. Pomimo, że klasyczni narciarze nie stronią od wyciągów, to skiturowcy z nich nie korzystają. Wolą swobodę. Co trzeba mieć, żeby zacząć przygodę z tym sportem?

Dobry sprzęt

Każdy skiturowiec musi mieć właściwy sprzęt. Nie da rady, przecież wejść pod górę na klasycznych nartach zjazdowych. Te do skitouru są wąskie i lekkie. Są dodatkowo wyposażone w pasek materiału – moheru lub mieszanki moheru z nylonem. Pasek ten to foki, które umożliwiają poruszanie się w górę stoku. Niezbędne są też wiązania skiturowe atomic. Ich szczególną cechą jest to, że można ustawić je tak, by nie trzymały pięty. Luźna pięta jest konieczna w trybie chodzenia, czyli wspinania. Pozwala ona na swobodne ruchy stopy. Wiązania te mają również specjalny bezpiecznik. Pozwala on na szybkie ściągnięcie narty w razie wypadku oraz chroni przed skręcaniami kostki. Do tego typ wiązań konieczne są właściwe buty narciarskie. Muszą one być kompatybilne z pinami wiązania. Najlepiej, więc sięgać po produkty od jednego producenta.

Sporo odwagi

Skitouring jest szansą na zobaczenie nowych widoków i miejsc, gdzie jeszcze nikogo nie było. Zabawa na nietkniętym śniegu jest czymś niesamowitym. Wymaga też sporo odwagi, bo nie jest to po prostu grzeczne zjeżdżanie po ustalonych trasach zjazdowych. Skitour jest niebezpieczny. Dlatego potrzebuje wsparcia ze strony sprzętu. Wiele mogą ułatwić dobre wiązania skiturowe atomic i odpowiednie narty, które mogą całkowicie zmienić charakter tej dyscypliny sportowej.

Dużo pieniędzy

To nie do końca prawda. Jednak pamiętajmy, że profesjonalny sprzęt sportowy ma swoją cenę. Jest to w dużej mierze uzależnione od jego jakości. Jeżeli wiązania narciarskie, mają przetrwać lata wycieczek i setki przebytych kilometrów to najbardziej opłaci się wybór sprawdzonych wiązań skiturowych atomic. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji warto przedyskutować swój wybór ze specjalistą. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać odpowiedni sprzęt, powinny skorzystać z pomocy fachowca. Sprzęt, warto wypożyczyć na próbę i kupić na własność, dopiero gdy się sprawdzi. Taki sposób zakupów jest najlepszym rozwiązaniem dla amatorów. Tym bardziej, że profesjonalny sprzęt sporo kosztuje. Nie ma, więc miejsca na błędne decyzje. Podobnie jest z wyborem miejsca na odbywanie swoich pierwszych tras skitourowych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://proshop.com.pl/narty-i-wiazania/819-219-t-backland-wiazania-tourowe-819.html.

Jak odmienić wygląd tarasu przy pomocy mebli?
Previous post

Jak odmienić wygląd tarasu przy pomocy mebli?

Next post

Tkanina żakardowa- synonim elegancji

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki