Ciekawe

Tkanina żakardowa- synonim elegancji

Wszyscy, którzy z łatwością posługują się maszyną i mają zdolności krawieckie, dziś mogą wykreować sobie własne, unikatowe ubrania. To ogromny plus, ponieważ dzięki takiemu rozwiązaniu możemy być niezwykle oryginalni, zaś dostęp do różnego rodzaju tkanin, które możemy bez ograniczeń kupować na metry, sprawia, że w krawiectwie nie ma przeszkód.

Tkanina żakardowa

To niezwykle popularny materiał, z którego bardzo często powstają niezwykle elegancie ubrania (spódnice, sukienki czy spodnie), jak również wspaniałe dodatki do domu. Zasłony z tkaniny żakardowej to ostatnio hit wnętrzarski. Niestety kupienie ich w formie gotowej to często wydatek kilkuset złotych, bo tkanina żakardowa nie należy do najtańszych. Kiedy jednak kupujemy ją na metry, uruchomimy swoją wyobraźnię i talent krawiecki, to dużo taniej możemy stworzyć piękne dodatki do domu. Poszewki żakardowe powróciły na salony już kilka lat temu, podobnie jak bardzo elegancie ubrania tworzone z tej niezwykle ciekawej tkaniny.

Charakterystyka tkaniny żakardowej

Żakard to popularna i dobrze znana tkanina ze wzorami, które otrzymywane są w wyniku specjalnego splotu nitek. Żakard jest bardzo gładki i przyjemny w dotyku. Do otrzymywania żakardu z różnym rodzajem i typem wzorów, wykorzystywane są nitki o różnych kolorach albo wzór nanoszony jest na tkaninę dopiero później, co też sprawia, że tkanina żakardowa ma swój charakterystycznych wygląd, a wzorki są „wypukłe”. Proces otrzymywania tkaniny żakardowej jest skomplikowany i czasochłonny, przez co też jest dosyć drogi. Dlatego wiec zdecydowanie lepiej jest kupować go na metry w sklepach z tkaninami, ponieważ nie tylko zaoszczędzimy, ale też najdziemy takie wzory, jakich nie będzie miał nikt inny.

Co warto uszyć z żakardu?

Tkanina żakardowa jest świetnym wyborem, kiedy zależy nam na stworzeniu bardzo eleganckich ubrań. Wszystkie okazje, które wymagają eleganckiego stroju, powinny być zwieńczone żakardowym ubraniem. Wybierając żakard, możemy być pewni, że nie popełnimy modowego faux pas.

Previous post

Co trzeba mieć żeby zacząć przygodę ze skitouringiem?

Next post

Dlaczego opłaca się kupić meble na wymiar?

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki