Zdrowie i Uroda

Czym jest lipofilling?

Salony medycyny estetycznej oferują obecnie bardzo różnorodne zabiegi. Czasy, kiedy ingerencja w swój wygląd wiązała się z koniecznością użycia skalpela i inwazyjnych metod, bezpowrotnie minęły. Dzisiaj wystarczy zaledwie pół godziny, aby bezboleśnie i bezpiecznie skorygować zmarszczki, poprawić kontur twarzy czy pozbyć się nieestetycznych blizn. Jednym z zabiegów, który cieszy się ogromną popularnością wśród pacjentów gabinetów medycyny estetycznej jest lipofilling. Co kryje się pod tym pojęciem? Sprawdź!

Lipofilling – zbawienne działanie własnego tłuszczu

Lipofilling jest nowatorskim zabiegiem wykorzystującym dobroczynne działanie tłuszczu. Dedykowany jest zarówno paniom, jak i panom, którzy chcą poprawić stan swojej cery, spłycić zmarszczki, wypełnić ubytki, ujednolicić teksturę skóry, podnieść policzki, usunąć cienie pod oczami, znacznie poprawić elastyczność i jędrność skóry. Podczas krótkiego zabiegu lekarz pobiera komórki tłuszczowe z miejsc, które pacjenci zazwyczaj chcą wyszczuplić (okolic brzucha, ud, pośladków czy kolan). Kolejnym krokiem jest aplikacja specjalnie przygotowanego preparatu za pomocą małych kaniuli w partie ciała wymagające poprawy (przeważnie twarz, dłonie, piersi). Efekty zabiegu są niemal natychmiastowe i długotrwałe.

Bezpieczeństwo i komfort

Tajemnica skuteczności lipofillingu polega na jego stuprocentowej naturalności – materiał wstrzykiwany w wybrane partie twarzy jest autologiczny, dzięki czemu zabieg jest w pełni bezpieczny i uniemożliwia powstanie reakcji uczuleniowej. Ponadto, wypełniacz bogaty jest w komórki macierzyste, które dobroczynnie wpływają na kondycje skóry i gwarantują młodzieńczy, świeży wygląd.

Previous post

Okna aluminiowe

Next post

Zalety manicure hybrydowego

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki