Dom i Wnętrze

Dlaczego obrzeża meblowe są ważne?

Obrzeża meblowe mogą wydawać się mało istotne. W końcu przy tworzeniu mebli wykorzystuje się bardzo dużo różnych półproduktów i materiałów. Dlaczego właśnie ten element powinien zasługiwać na szczególną uwagę i dlaczego odgrywa tak dużą rolę w czasie produkcji mebli?

Warto zwrócić uwagę na obrzeża

W czasie zakupu mebli ważną rolę odgrywają różne czynniki. Zazwyczaj zwraca się uwagę głównie na trwałość, estetykę oraz jakość. Jednocześnie dla wielu osób decydujące znaczenie ma także cena danego mebla. W czasie oglądania konkretnego produktu można jednak dosyć łatwo przegapić wykończenie krawędzi, które ma ogromne znaczenie. W tym celu mogły zostać wykorzystane na przykład obrzeża naturalne wysokiej jakości lub kiepski materiał o niskiej trwałości.
Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji o kupnie konkretnej szafki, warto zwrócić uwagę także na stosunkowo niepozorny element, jakim jest krawędź mebla.

Duża żywotność

Żywotność mebla określa jak długo będzie się on nadawał do użytku, w tym przez jaki czas zachowa ładny wygląd. Warto pamiętać, że odpowiednie wykończenie krawędzi będzie miało kluczowe znaczenie dla żywotności wybranego produktu. Wynika to z prostego faktu, że to właśnie ta część najczęściej ulega uszkodzeniu.
Jeśli do produkcji szafki wykorzystano dobre obrzeża naturalne, które idealnie przylegają do krawędzi płyty i są odporne na uszkodzenia mechaniczne, taki mebel ma szansę na przetrwanie wielu lat nawet bardzo intensywnego użytkowania. W przypadku, gdy zastosowany materiał to na przykład niezbyt dobre tworzywo sztuczne, pierwsze uszkodzenia pojawią się już po kilku miesiącach użytkowania i bardzo szybko mebel przestanie wyglądać estetycznie.

Elegancki wygląd

Często na ostateczny wygląd mebla wpływają różne detale i szczegóły. Podobnie jest również w przypadku krawędzi. Wykorzystanie obrzeży naturalnych odpowiedniej jakości sprawi, że mebel będzie prezentować się dużo bardziej gustownie. Trudno również uznać za elegancką szafkę, która będzie porysowana lub popękana. Dlatego trwałość zawsze idzie w parze z dobrym wyglądem, który dodatkowo będzie cieszył oko przez lata.
Jak widać rodzaj zastosowanych obrzeży meblowych ma bardzo duże znaczenie. Warto zdawać sobie z tego sprawę i zainteresować się również tym aspektem w czasie zakupu mebli. Na szczęście na rynku pojawia się coraz mniej produktów o bardzo niskiej jakości. Nawet osoby, które nie dysponują dużym budżetem, starają się wybierać w miarę solidne i jednocześnie estetyczne wyposażenie wnętrza.

Previous post

Zakup lakieru w sprayu?

Next post

Szkło – czyli ulubione tworzywo nowoczesnej architektury

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki