Ciekawe

Zakup lakieru w sprayu?

Coraz większa ilość osób decyduje się na samodzielne dokonywanie napraw lakierniczych na własnym pojeździe – ma to swoje uzasadnienie nie tylko ekonomiczne, ale również czasowe. Jak jednak kupić dobry lakier samochodowy w sprayu?
Naprawy wykonane w sposób samodzielny są niemal we wszystkich przypadkach znacznie szybsze, gdyż nie musimy zdawać się tutaj na wolny czas danego lakiernika i jego własne priorytety pod względem dokonywania określonych napraw. Niemal każdy jednocześnie wskaże, że lakiery samochodowe w sprayu są tańsze od godziny pracy profesjonalnego lakiernika i będzie miał w tym rację. Co prawda w przypadku lakiernictwa nie liczy się roboczogodzin, a ilość elementów, to jednak za profesjonalne lakierowanie jednego, małego elementu (np. błotnika, zderzaka) musimy liczyć się z wydatkiem średnio przynajmniej 300,-zł.

Koszt zakupu lakieru w sprayu

Lakier samochodowy w sprayu kupimy niemal w każdym sklepie motoryzacyjnym – będzie to jednak lakier z linii gotowych lakierów chociażby producenta farb Motip, to jednak w wielu przypadkach nie będzie to dobry wybór. O ile na stosunkowo nowych samochodach kod lakieru jednoznacznie wskaże nam odcień lakieru znajdującego się rzeczywiście na pojeździe, o tyle w przypadku aut kilkunastoletnich kod lakieru może nie odpowiadać rzeczywistemu stanowi powłoki lakierniczej – lakier pod wpływem słońca i innych czynników atmosferycznych płowieje i staje się bladszy. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zakup lakieru w sprayu dorobionego po pobraniu rzeczywistego odcienia z powłoki lakierniczej naszego samochodu – to wydatek w okolicach 50,-zł za puszkę sprayu o pojemności 400 mililitrów.

Na aukcjach internetowych?

Czy lakiery samochodowe w sprayu można bez obaw kupować na aukcjach internetowych i w sklepach internetowych? Na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wiele zależy od tego jaki jest to lakier – jeżeli jest to lakier gotowy to w większości przypadków będziemy zadowoleni z zakupu. Jednak jeżeli ma to być lakier na zamówienie nabity do puszki, to takie lakiery samochodowe w sprayu powinno się kupować w lokalnej mieszalni lakierów samochodowych. Tylko w ten sposób otrzymamy gwarancję dobrze dobranego lakieru pod względem barwy (a to jest niezwykle ważna podczas wszystkich dokonywanych napraw).
Podsumowując, jeżeli chcemy dokonać samodzielnej naprawy powłoki lakierniczej to powinniśmy się zaopatrzyć w odpowiedni lakier w sprayu – znacznie wytrzymalsze są jednak lakiery dwuskładnikowe, które zawierają jednocześnie utwardzacz (jego dodanie skraca jednak czas na użycie danej puszki lakieru samochodowego do kilkunastu godzin od przygotowania). Dodanie utwardzacza możliwe jest zatem jedynie w przypadku lakierów przygotowywanych na nasze indywidualne zamówienie.

Czy warto kupić lakier z utwardzaczem?

Jeżeli chcemy, aby dokonana przez nas naprawa była naprawą trwałą i nie było konieczności dokonywania poprawek po kilkunastu tygodniach, to najlepszym wyborem będą właśnie lakiery samochodowe w sprayu z utwardzaczem.
Lakiery samochodowy w spray nabyć można w sklepie Lakiery24

Previous post

Współczesne kostiumy erotyczne

Next post

Dlaczego obrzeża meblowe są ważne?

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki