Do czego wykorzystywane są wiadra plastikowe?
Schoeller Allibert to producent wiader plastikowych, oraz wszelkiego rodzaju pojemników transportowych – od skrzynek po kontenery – obecny już prawie 60 lat na rynku. Zapewnia rozwiązania dla przemysłu produkcyjnego, rolnictwa, przetwórstwa żywności, motoryzacji, branży napojów, czy handlu detalicznego. Wielu nowoczesnych przedsiębiorców, zarówno tych mniejszych jak i większych, szukających wygodnych, trwałych i sprzyjających ochronie środowiska rozwiązań w dziedzinie logistyki korzysta z ich usług. Decydując się na Schoeller Allibert mają gwarancję kompleksowej obsługi w zakresie doradztwa, wyboru odpowiedniego produktu.
Do czego wykorzystywane są wiadra plastikowe?
Wiadra plastikowe to w przeważającej ilości wiadra spożywcze. Wykorzystywane są do przechowywania produktów takich jak na przykład kapusta, ogórki, różnego rodzaju tłuszcze – smalec, olej, ale także miody, mąka, cukier, przyprawy.
Niektórzy wykorzystują wiadra plastikowe spożywcze, ze względu na ich dużą wytrzymałość, do przechowywania produktów takich jak nawozy, pasza dla zwierząt, czy nawet chemia gospodarcza.
Jakie są dostępne wymiary?
Firma Schoeller Allibert przy projektowaniu i produkowaniu wszystkich swoich pojemników zawsze stawia na idealne dopasowanie się do klienta. Przygotowali więc zróżnicowane wielkościowo propozycje wiader, tak, żeby każdy kto poszukuje trwałego rozwiązania wysokiej klasy znalazł odpowiedni produkt dla siebie. Można więc zamówić wiadro o pojemnościach od 3 do 32 litrów. Wiadra posiadają różne średnice i wysokość, tak, żeby były maksymalnie funkcjonalne. Każde wiadro wyposażone jest w szczelną pokrywkę, żeby przetrzymywane w nim produkty były w 100% bezpieczne. Wszystkie wiadra producenta posiadają certyfikat UN.
Czym jest certyfikat UN?
Jest to certyfikat, który nadawany jest serii produktów, które spełniają warunki do przewozu towarów niebezpiecznych. Badanie opakowań transportowych przebiega w kontrolowanych warunkach, sprawdzana jest ich wrażliwość, podatność na działania czynników mechanicznych zarówno tych, na które narażone są podczas magazynowania jak i w transporcie – bada się nie tylko stopień narażenia na zniszczenie samych opakowań, ale również przewożonych przy ich użyciu substancji. Jeśli dane opakowanie przejdzie serię badań z pozytywnym wynikiem zostaje oznaczone kodem UN.