Ciekawe

Dzwonki elektryczne niezbędne dla każdej posesji

Mając dom należy pomyśleć o umieszczeniu dzwonka elektrycznego na bramie czy ogrodzeniu. Trudno wyobrazić sobie posesję pozbawioną dzwonka. Stanowi to duże ułatwienie, gdyż można zamknąć na klucz bramę, a gdy ktoś chce do nas przyjść bądź przychodzi listonosz, wystarczy, że zadzwoni, a już wiemy, że jest pod bramą. Przy ogólnym poziomie hałasu nie możliwe byłoby usłyszenie pukania do drzwi. Dzwonki do drzwi powinny być wystarczająco głośne by były słyszalne z każdego miejsca domu.

Dzwonek do furtki – funkcjonalne rozwiązanie umożliwiające łączność elektroniczną z domem

Dzwonek do furtki jest dużym ułatwieniem, np. w sytuacji, gdy ma się dużego psa. Kurier, który przyjechał do nas z paczką nie musi wchodzić na teren posesji, gdzie waruje pies, a my nie musimy go zamykać, dzięki sygnałowi dźwiękowemu dzwonka furtki wiemy, że oczekiwana przez nas dostawa już dotarła i możemy udać się do bramy by ją odebrać.

Dzwonki do drzwi – jak działają?

Na rynku dostępne są dzwonki elektryczne, które składają się z dwóch części. To nadajnik oraz przycisk. Sygnał przesyłany jest przez kabel lub drogą radiową. Najnowocześniejsze dzwonki elektryczne posiadają również funkcję wideo, jak i udogodnienia w postaci elektrycznego otwierania oraz możliwości wyboru dźwięku dzwonka, bądź też gongu. Dzwonki mogą być przewodowe i bezprzewodowe. Przy wyborze istotnym czynnikiem jest budżet, gdyż dzwonki bezprzewodowe są zdecydowanie droższe. Dzięki temu, że nie posiadają okablowania zasilanie odbywa się przy użyciu akumulatora bądź też baterii. Również montaż takich dzwonków jest zdecydowanie łatwiejszy, gdyż wystarczy tylko naładować akumulator bądź włożyć baterię. Następnym krokiem jest już tylko przyczepienie dzwonka w wybrane miejsce. Wystarczy tutaj użyć haka bądź taśmy klejącej.
Z kolei dzwonki przewodowe to najczęstszy wybór wśród klientów. Ich zaletą jest niewątpliwie bardzo niska cena oraz dostępność. Oczywiście pewnym udogodnieniem może być to, że nie trzeba w nich wymieniać baterii, gdyż sygnał rozchodzi się przy pomocy okablowania. Jednak może być to uciążliwe w przypadku montażu. Zatem należy go powierzyć specjalistom z zakresu elektryki. Powinni oni posiadać doświadczenie oraz wymagane certyfikaty.

Zasięg dzwonków bezprzewodowych

Dzwonki bezprzewodowe mogą mieć naprawdę duży zasięg. Oczywiście o ile wybierzemy model z najwyższej półki. Wtedy może on dochodzić nawet do 500 metrów. W przypadku tańszych modeli taki zasięg wynosi od 50 do 120 metrów, co oczywiście w przypadku małych terenów jest absolutnie wystarczające.

Previous post

Budujesz, remontujesz, urządzasz.

Next post

Poznaj objawy alergii na nikiel

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki