Zdrowie i Uroda

Poznaj objawy alergii na nikiel

Alergia na nikiel dotyka około 20% ludzi na całym świecie. Pomimo powszechności tego problemu, o uciążliwym uczuleniu na jeden z najczęściej używanych w przemyśle metali wciąż mówi się niewiele. Sprawdź, jak objawia się alergia niklowa i dowiedz się, na jakie niepokojące symptomy powinieneś zwrócić uwagę!

Objawy alergii na nikiel

Nikiel jest srebrzystym metalem, który bierze udział w procesie produkcji większości przedmiotów wykonanych ze stali nierdzewnej. W efekcie prawie wszystkie przedmioty codziennego użytku mają w sobie dawkę popularnego alergenu – sztućce, guziki, tania biżuteria, oprawki okularów, sprzęt AGD czy klamki to tylko niewielki ułamek z nich. Na jakie objawy alergii na nikiel najczęściej skarżą się osoby nadwrażliwe? Do najczęściej występujących dolegliwości alergii kontaktowej zaliczyć możemy zaczerwienienie skóry, wysypkę, egzemę, pękanie i łuszczenie naskórka. Miejscowym zmianom skórnym w obszarze, który miał kontakt z niklem, przeważnie towarzyszy dokuczliwe uczucie swędzenia albo pieczenia. Jeśli zaobserwowałeś u siebie niepokojące sygnały, koniecznie skonsultuj się z lekarzem, który wykona specjalistyczne testy i postawi pewną diagnozę.

Jak się leczyć?

Walka z alergią niklową polega nie na leczeniu przyczyny nieprawidłowości (co niestety jest niemożliwe), ale na redukcji do minimum występowania przykrych objawów. Pierwszym krokiem na drodze do cieszenia się zdrową skórą jest ograniczenie kontaktu z uczulającą substancją. Jednak ze względu na duże rozpowszechnienie niklu w naszym otoczeniu, nawet wzmożona czujność nie da Ci gwarancji bezpieczeństwa. Najbardziej skuteczną metodą na pozbycie się dolegliwości jest stosowanie blokerów, czyli miejscowych preparatów barierowych. Nowoczesne żele i maści znajdziesz na stronie alergiananikiel.pl.
 

Previous post

Dzwonki elektryczne niezbędne dla każdej posesji

Next post

Kilka informacji o skokach tandemowych

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki