Ciekawe

Ekologiczny dom – to nie takie trudne!

Ekologia jest obecnie jednym z najmodniejszych trendów – życie zgodnie z naturą to droga, która pozwala nam dbać o środowisko naturalne. Już nawet w przedszkolach uczy się dzieci, jak istotne jest dbanie o przyrodę – warto więc te same zasady stosować w naszych domach. Dzięki temu nasze życie stanie się znacznie zdrowsze!

Pierwszym krokiem powinno być wyeliminowanie wszelkich plastikowych toreb – zazwyczaj przynosimy je ze sklepów. Reklamówki stanowią spore zagrożenie dla środowiska – rozkładają się kilka tysięcy lat. Rozwiązaniem może być poddanie ich recyklingowi!
Zamiast plastikowych torebek powinniśmy zaopatrzyć się w klasyczny, wiklinowy kosz, który będzie nam towarzyszył na zakupach. Taki kosz jest nie tylko ekologiczny, ale również będzie nam służył przez wiele lat. Alternatywą są również torby papierowe, które podlegają całkowitemu recyklingowi czy bio degradacji.

Ekologiczna oczyszczalnia przy domu

Co jeszcze możemy zrobić aby nasz dom był bardziej ekologiczny? Dobrym pomysłem jest zastosowanie przydomowej oczyszczalni ścieków. Zbiorniki Prox pozwolą na skuteczne zmniejszenie toksycznych substancji oddawanych do gleby. Zbiorniki takie świetnie sprawdzają się także w domach na terenach nieuzbrojonych oraz w domkach letniskowych w górach.

Previous post

Zorganizuj garden party w swoim ogrodzie!

Next post

Pożyczka na umowę zlecenie - kto nam da?

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki