Ciekawe

Fotelik do samochodu z systemem Isofix

System Isofix jest najlepszym i najbardziej popularnym sposobem mocowania fotelików dziecięcych w samochodach. Sprawia, że montaż odbywa się w prosty i precyzyjny sposób. Codziennie upraszcza życie milionom matek na całym świecie. Jak działa?

Mocowanie fotelika samochodowego do pojazdu odbywa się przy użyciu jedynie dwóch zaczepów

Znajdują się one pomiędzy siedziskiem a oparciem fotela. Są one przymocowane bezpośrednio do nadwozia.
Obecnie w większości samochodów tego typu system się znajduje, a więc nie ma żadnych problemów z zamontowaniem w ten sposób fotelika. Od 2011 roku każdy nowy samochód musiał być w ten system wyposażony. Producenci samochodów musieli dodać to do podstawowego wyposażenia oferowanych modeli, ze względu na wprowadzenie nowych przepisów.
System Isofix ma bardzo dużo zalet. Jest to ulubiony system mocowania, który sprawia, że rodzice nie mają żadnych problemów z tym, aby bezpiecznie i bez żadnych problemów zamontować fotelik, w którym przewożone będzie dziecko podczas podróży samochodem.
Aby przykładowo zamontować fotelik Maxi-Cosi z systemem ISOFIX, przede wszystkim należy nabyć model, wyposażony w ten system montażu np. Maxi-cosi Axiss. Jeżeli już mamy taki fotelik, wszystko odbywa się w bardzo prosty sposób. Dwa wysuwane zaczepy przypina się bezpośrednio do uchwytów w aucie. Robi się to szybko i sprawnie oraz bez najmniejszych problemów. Charakterystyczny klit poinformuje nas, że fotelik został poprawnie zamontowany. Warto podkreślić, że nie ma możliwości złego zamontowania fotelika. Po prostu zaczepy nie załączą się, jeżeli coś będziemy robili źle.
Ostatnim krokiem montażowym, jaki należy wykonać, gdy zaczepy zostaną już właściwie zahaczone jest dosunięcie bazy maksymalnie do oparcia. I gotowe. Dziecko będzie mogło w takim foteliku bezpiecznie podróżować za każdym razem, gdy rodzice będą się gdzieś wybierali samochodem.

Przede wszystkim bezpieczna podróż

Trzeba podkreślić, że system ISOFIX zapewnia maksymalne bezpieczeństwo dla dziecka podczas każdej podróży. Fotelik jest bezpośrednio przytwierdzany do samochodu, a nie do samego siedziska. Można mieć w takiej sytuacji pewność, że dziecko będzie podróżowało w takim samochodzie maksymalnie bezpiecznie, a fotelik pod żadnym pozorem nie będzie się samodzielnie przesuwał. Będzie przytwierdzony maksymalnie do samochodu, co zwiększy bezpieczeństwo, nawet podczas gwałtownego hamowania czy zderzenia z innym pojazdem.
Warto nabywać foteliki, które są wyposażone w system ISOFIX. Dzięki temu nie będzie się miało żadnych problemów z ich montażem, a dziecko będzie przewożone w bezpieczny sposób, co jest dla każdego z nas najważniejsze.
Duży wybór fotelików samochodowych z systemem Isofix znajdziecie w Sklepie online TechSat24.pl

Previous post

Ranking powerbanków dostępnych na rynku

Next post

Wybieramy najlepsze meble ogrodowe

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki