Technologia

Fotelik samochodowy dla noworodka

W dzisiejszych czasach gdzie większość młodych rodzin porusza się samochodami, jeszcze przed odebraniem noworodka ze szpitala warto zainwestować i kupić gwarantujący bezpieczeństwo podczas jazdy fotelik.
Obowiązek przewożenia dziecka w foteliku samochodowych regulują przepisy prawne. Zgodnie z nowelizacją ustawy w tym roku z obowiązku jazdy w foteliku zwolnione zostały jedynie dzieci, które :
• Ukończyły trzeci rok życia, ale jedynie w przypadku gdy samochodem przewożona jest trójka dzieci,
• Mają powyżej 150 cm wzrostu, bądź wzrost w przedziale od 130 do 150 cm ale, przy wadze wynoszącej co najmniej 36 kilogramów.
W pozostałych przypadkach każde dziecko, a w szczególności noworodek może być transportowane jedynie w specjalnie do tego celu dostosowanym foteliku, który został zamontowany dokładnie z zaleceniami producenta. W przypadku nie dostosowania się do tego nakazu grodzi kara grzywny.
Dla zachowania należytego bezpieczeństwa swoim pociechom, każdy rodzic przed dokonaniem zakupu powinien dokonać wyboru modelu dostosowanego zarówno do wieku jak i wzrostu oraz wagi dziecka. Producenci oferują inne modele fotelików dla noworodków i małych dzieci w odróżnieniu do modeli dedykowanych dla dzieci starszych.
Fotelik recaro przeznaczony dla dzieci w wieku od 0 do 13 kilogramów oferowany przez lidera w branży, to przykładowy model spełniający wszystkie wymogi.
Przed dokonaniem zakupu wybranego już fotelika warto wcześniej sprawdzić czy pasuje do samochodu gdyż szczególnie w starszych modelach aut nie ma możliwości jego stabilnego przymocowania. Warto zdecydować się również na model, w którym dziecko zabezpieczane jest pięciopunktowymi pasami bezpieczeństwa. Większość fotelików wyposażona jest w specjalną wkładkę dla niemowlaka o czym również trzeba pamiętać. Dobrym rozwiązaniem jest możliwość zdejmowania tapicerki z fotelika, co znacznie ułatwi utrzymanie go w odpowiedniej czystości, a co szczególnie w przypadku małych dzieci jest dość trudnym wyzwaniem.

Previous post

Opłacalność inwestycji w działki komercyjne

Next post

Jak wykonywać masaż klasyczny?

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki