Ciekawe

Opłacalność inwestycji w działki komercyjne

Ulokowanie dużej ilości kapitału wymaga zbadania rynku, w celu sprawdzenia, jakie inwestycje są opłacalne i w miarę pewne. Rynki stale się zmieniają, przez co różne inwestycje przestają być bezpieczne. Jednym z wyjątków zdają się być działki komercyjne, które od lat stanowią stabilną, w miarę pewną inwestycję.

Gdzie najlepiej kupić działkę?

Pierwsza sprawa to podjęcie decyzji, gdzie kupić działkę? Oczywiście, najlepiej wybrać lokalizację dużym mieście lub w jego okolicy. Na ten moment nadal najwyższe ceny działek komercyjnych są w Warszawie, gdyż to tam jest na nie największy popyt.
Niemniej jednak, również jeśli wyjedzie się nieco poza duże miasto można zarobić. Kluczem do sukcesu bowiem niekoniecznie jest kupno działki w dużym mieście. Najwięcej zarabia się na działkach w miejscach, w których brakuje jakiegoś rodzaju infrastruktury.

Badanie rynku

Przed wyborem konkretnej działki należy znaleźć taką lokalizację, w której czegoś brakuje. Chodzi o to, że w niektórych mniejszych miasteczkach wciąż jest jeszcze zbyt mało sklepów. W innych miastach brakuje natomiast na przykład luksusowych mieszkań. Warto więc znaleźć niszę i kupić działkę, na której będzie można stworzyć potrzebną infrastrukturę.
Jest to o tyle dobry sposób na zarobek, że ziemia w małym mieście prawie zawsze jest tańsza niż w metropolii. Jednakże, jeśli wybierze się odpowiednie działki komercyjne zyski mogą być takie same lub nawet wyższe. Ostatecznie więc tego typu inwestycja w wielu przypadkach okazuje się być o wiele bardziej opłacalna. Zarabia się bowiem tyle samo lub więcej co w dużym mieście przy zdecydowanie mniejszej inwestycji.

Kto inwestuje w działki?

Kupnem działek inwestycyjnych zajmuje się dosyć wąska grupa ludzi. Wynika to z tego, że jednak aby kupić działkę trzeba dysponować dosyć dużym kapitałem. Poza tym, zakup ziemi to tak naprawdę dopiero pierwszy krok, gdyż później trzeba ją jeszcze zabudować. Można oczywiście kupować już w pełni zabudowane działki komercyjne, ale to również wiąże się z dużymi kosztami.
Niemniej jednak, nie trzeba należeć do grona najbogatszych ludzi w kraju, aby zarabiać na działkach komercyjnych. Można bowiem zakupić ziemię wspólnie z innymi inwestorami. W takim przypadku wydatek rozkłada się na kilka osób. Oczywiście, również zarobki wtedy są mniejsze. Poza tym, można zawsze zacząć od niewielkiej działki, aby z uzyskanych zysków przyszłości zainwestować w większą działkę komercyjną.
Artykuł powstał we współpracy z GTB Metropolis

Previous post

Magiczne prefabrykowane ściany betonowe

Next post

Fotelik samochodowy dla noworodka

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki