Dom i Wnętrze

Innowacje w naszych kuchniach i jadalniach

Wspólne posiłki w gronie rodziny to istotny czas, w którym możemy porozmawiać, odpocząć. Warto zadbać o to, aby stół był odpowiednio zastawiony i pełen smakołyków. Szukając wymyślnych przepisów na nowe dania pamiętajmy o tym, że niezbędnym elementem na stole są również wysokiej klasy sztućce. Nowoczesne sztućce zaskoczą nas pod wieloma względami!

Sztućce inne niż wszystkie

Współcześnie producenci proponują nam komplet sztućców zupełnie inny niż zestawy dostępne jeszcze dekadę czy dwie temu. Nowoczesne sztućce odznaczają się wysoką trwałością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne, elegancją. Sztućce tworzone są ze stali nierdzewnej o innowacyjnym stopie – materiał ten jest wysoce odporny na ścieranie, zarysowania, ale też na wilgoć czy na korozję. Sztućce takie możemy bez problemów myć w zmywarkach domowych.

Projektanci zadbali nie tylko o trwałość sztućców, ale również o ich elegancję i wysoką estetykę. Sztućce projektowane są w taki sposób, aby wygodnie leżały w dłoniach. Ich profilowanie i wyważenie sprawia, że jedzenie z ich pomocą jest przyjemnością! Sztućce sprzedawane są w kompletach składających się z 24, 48 lub 68 elementów – bez trudu znajdziemy komplet dopasowany do naszych potrzeb. Sztućce sprzedawane są w poręcznych walizkach – warto mieć na uwadze, że to doskonały pomysł na prezent. Dodatkowo możemy taki komplet ozdobić grawerem – wielu topowych producentów oferuje taką usługę bezpłatnie.

Jak zdobione są dzisiaj sztućce?

Szukając idealnych sztućców stołowych skupiamy się zazwyczaj na zdobieniach i wzorach – a tych jest bez liku! Największym zainteresowaniem cieszą się sztućce tworzone zgodnie z najnowszymi trendami: skandynawskim, minimalistycznym. Posiadają one wydłużone trzonki, smukłą linię. Wielu kupujących szuka również sztućców zdobionych motywami florystycznymi oraz ornamentami.

Previous post

Biodegradowalne słomki ekologiczne – pomoc dla naszej planety

Next post

Jak zaprojektować wygodne miejsce wypoczynkowe w ogrodzie?

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki