Dom i Wnętrze

Jak zaprojektować wygodne miejsce wypoczynkowe w ogrodzie?

Niewielki kawałek własnego ogrodu to doskonała okazja do tego, aby zaprojektować miejsce wypoczynkowe blisko domu, dopasowane do naszych potrzeb. Współcześnie nie będziemy mieli żadnego problemu z kupnem mebli ogrodowych czy dodatków: producenci i projektanci co sezon zaskakują nas nowymi kolekcjami i oryginalnymi produktami.

Meble wypoczynkowe i kawowe

W zależności od tego, jak dużym obszarem dysponujemy, w naszym ogrodzie możemy wykorzystać meble wypoczynkowe, jak i kawowe. W kolekcjach wypoczynkowych znajdziemy wygodne sofy narożne, leżanki ogrodowe, fotele w kształcie kokonów, obszerne stoliki kawowe. Kolekcje kawowe są bardziej kompaktowe: to najczęściej zestawy składające się ze stolika oraz kilku wygodnych krzeseł. W obu przypadkach projektanci stawiają na nowoczesny design oraz wygodę użytkowników – meble projektowane są z dbałością o najmniejsze detale!

Meblami najchętniej kupowanymi są dzisiaj kolekcje technorattanowe – przekonują sprzedawcy ze sklepu gardenspace.sk. Meble tego typu są trwałe, odpowiednio zaprojektowane i doskonale sprawdzają się w licznych aranżacjach. Meble takie tworzone są z materiałów o podwyższonej odporności na ścieranie, a lekkie, aluminiowe stelaże zabezpieczone są przed wilgocią oraz korozją. Zaletą mebli technorattanowych jest możliwość wyboru pośród wielu kolorów – to pozwala na dopasowanie mebli do już istniejących aranżacji. Meble technorattanowe możemy uzupełnić o wygodne poduszki, pledy, koce.

Oświetlenie ogrodowe – co wybrać?

Aby móc bezpiecznie poruszać się po ogrodzie również po zmroku warto zastanowić się nad funkcjonalnym oświetleniem ogrodowym. Wśród rekomendowanych rozwiązań wiele mówi się dzisiaj o lampach solarnych, które nie tylko rozświetlą ścieżki czy rabaty, ale też zadbają o środowisko. Lampy solarne mogą być ładowane na dwa sposoby: poprzez kabel USB lub energię słoneczną.

 

 

Previous post

Innowacje w naszych kuchniach i jadalniach

Next post

Gucci Envy Me

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki