Dom i Wnętrze

Kupujemy okna drewniane

Okna drewniane mają swoje zalety, ale mają także wady. Podobnie jest z innymi rodzajami okien, jakie dostępne są na rynku. Nie ma produkty idealnego. Można jedynie dowiedzieć się czym mogą charakteryzować się okna z drewna.

Okna drewniane – rodzaj materiału

Drewno to drewno, ale również w przypadku okien można powiedzieć, że mamy do czynienia z różnymi materiałami. Do wyboru mamy modrzew, sosnę oraz świerk. Które z nich będą najlepsze? Te dwa ostatnie materiały budowlane dedykowane są specjalnie do miejsc, gdzie panują niskie temperatury, ponieważ cechują się one niskim współczynnikiem przenikania ciepła. Oznacza to, że w domu będzie zapewniona lepsza izolacja cieplna. Okna wykonane z drewna modrzewiowego są doskonałe, jeżeli chodzi o duży poziom wilgoci. Polecane są więc do miejsc, gdzie panuje duże zawilgocenie, zapewniając dobrą ochronę wszystkim domom przed przenikaniem wilgoci do środka. 

Gdzie zamawiać okna?

Przed tym dylematem staje wiele osób. Tak, jest wiele miejsc, gdzie okna drewniane można zamówić. Tylko kto będzie w stanie dać nam to, na czym naprawdę nam zależy? Przyjmuje się, że najlepsze okna (niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z drewnianymi, czy też aluminiowymi, PCV) to te, które można bezpośrednio kupić u producenta, czy też dystrybutora. Sprawdzajmy wszystkie salony, gdzie będziemy decydować się na zakup. Tylko oficjalny dystrybutor okienny danej firmy jest w stanie zapewnić nam okna dobrej jakości, które dodatkowo powinny zostać zamontowane przez profesjonalną ekipę. 

 

Previous post

Czy sypialnia z biurkiem to dobry pomysł?

Next post

Biodegradowalne słomki ekologiczne – pomoc dla naszej planety

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki