Ciekawe

Magazyny wysokiego składowania i inne zastosowania skrzyń z tworzywa

Jakkolwiek obecny stan prawny nie podaje dokładnej definicji tego, czym jest magazyn wysokiego składowania, nie istnieją też stosowne normy, w których znaleźć moglibyśmy wyjaśnienie tego pojęcia, przyjęło się, że jeżeli w danym magazynie towary składowane są na wysokości siedmiu metrów i wyżej – mamy do czynienia z magazynem wysokiego składowania.

Najwyższe normy bezpieczeństwa

W obiektach magazynowych tego rodzaju konieczne jest przestrzeganie pewnych zasad i spełnienie dużo bardziej restrykcyjnych norm bezpieczeństwa. Dlatego też opakowania, w których przechowywane są towary i gotowe produkty muszą być trwałe i stabilne. Doskonale sprawdzają się tutaj skrzynki magazynowe z tworzywa. Stanowiące alternatywę dla popularnych kartonów skrzynie z plastiku zapewniają pewne i bezpieczne opakowanie, które dobrze nadaje się do magazynów wysokiego składowania – przechowywanie towarów w kartonach, na takich wysokościach, może być bardzo ryzykowne. Skrzynki z tworzywa sztucznego mają jeszcze jedną, istotną zaletę – są zdecydowanie łatwiejsze w utrzymaniu, dlatego też możliwe jest ich wielokrotne wykorzystanie. Wynika to ze zdecydowanie wyższej trwałości materiału, z jakiego są zrobione oraz z łatwości zachowania ich w czystości – wystarczy odrobina wody i środków czyszczących.

Skrzynie z plastiku w przemyśle spożywczym

Dzięki wymienionym zaletom, skrzynki z tworzywa idealnie sprawdzają się w jeszcze jednym zastosowaniu – w transporcie produktów spożywczych. Jak wiadomo, w tym sektorze konieczne jest zachowanie najwyższej czystości, ponadto opakowania, w jakich transportowana jest żywność, muszą być odporne na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych, nie mogą być też podatne na wilgoć. Z tych też powodów, wykorzystanie standardowych kartonów jest w tym przypadku niemożliwe a ich miejsce najczęściej zajmują właśnie skrzynki z tworzywa sztucznego.

Skrzynki magazynowe z tworzywa są opłacalne

Podsumowując zebrane informacje, z całą pewnością można stwierdzić, że skrzynie z plastiku firmy https://www.schoellerallibert.com/pl/ i oparta o ich zastosowanie technologia składowania, na dłuższą metę stanowić mogą rozwiązanie o wiele bardziej opłacalne niż opakowania kartonowe. Jakkolwiek koszt tych drugich jest w zasadzie znikomy, problemem może być częsta konieczność wymiany na nowe – zamoknięcie bądź zabrudzenie dość jednoznacznie kwalifikują dany karton do wymiany. W przypadku skrzyń magazynowych z plastiku, problem ten nie występuje, z tego też względu jest to rozwiązanie, nad którym zdecydowanie warto dobrze się zastanowić.

Previous post

Przyczepy otwarte i zamknięte do przewozu samochodów

Next post

Alergia na nikiel – czego unikać?

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki