Ciekawe

Liposukcja ud- sposób na zgrabniejsze nogi

Mozolne, codziennie wykonywane treningi nóg, z pewnością mogą się przyczynić do wymodelowania tej partii ciała, jednakże tłuszcz, który odłożył się na udach nie jest tak łatwo usunąć, szczególnie jeżeli nie chce się już zmniejszać już swojej wagi. W takiej sytuacji dobrym wyjściem jest po prostu liposukcja, czyli miejscowe odsysanie tłuszczu, które pozwoli ukształtować uda w taki sposób, by pasowały do reszty ciała. O jakich ważnych zasadach należy pamiętać przed zabiegiem?

Pierwsza wizyta u lekarza

Pierwsza konsultacja ma na celu ocenę stanu ud. Lekarz dokładnie obejrzy ciało i sprawdzi, czy w tych miejscach zasadne wydaje się odessanie tłuszczu. Zapowiada również, że do kliniki w dzień zabiegu należy się stawić wyposażonym w odzież po liposukcji. W przypadku odsysania tłuszczu z ud są to zazwyczaj specjalne spodenki, które będą obejmować całe uda aż do kolan. Ucisk jest bowiem konieczny do prawidłowej regeneracji po zabiegu.
Odzież po liposukcji będzie trzeba nosić nawet do 6 miesięcy po zabiegu. na szczęście nie przeszkadza to zupełnie w normalnym funkcjonowaniu i chodzeniu do pracy. Oczywiście po liposukcji nie można wykonywać forsownych treningów i przez jakiś czas trzeba zrezygnować z pewnych aktywności. O tym również lekarz opowie jeszcze przed ostateczną decyzją.

W dzień zabiegu

Jeżeli nie istnieją żadne przeciwwskazania, dzień zabiegu zostanie wyznaczony jak najszybciej jest to tylko możliwe. Trzeba stawić się na wyznaczoną godzinę wraz z odzieżą po liposukcji oraz innymi akcesoriami, o ile lekarz o nich wspomni. Od razu po zabiegu bowiem pacjent jest ubrany w odzież po liposukcji, by zapobiec obrzękom i nieprawidłowemu krążeniu płynów.
W jaki sposób wygląda liposukcja przeprowadzona na udach? Lekarz wykona niewielkie nacięcia w miejscach jak najmniej widocznych, na przykład na wewnętrznej części ud i tamtędy wprowadzi kaniulę, przez którą tłuszcz będzie zasysany do specjalnego pojemnika. Zabieg nie jest bardzo inwazyjny, lecz dość bolesny, dlatego pacjent otrzymuje wybrany rodzaj znieczulenia, a także niekiedy leki uspokajające do premedykacji. Po wybudzeniu się pacjenta, lekarz jeszcze raz wytłumaczy to, jak długo trzeba będzie nosić odzież po liposukcji i udzieli informacji na temat tego jak przebiegł zabieg.
Trzeba pamiętać, że noszenie odzieży po liposukcji jest równie ważne w uzyskaniu zadowalającego efektu zabiegu jak sam zabieg odsysania tłuszczu. Bez takiego ubrania uciskowego skóra nie będzie mogła się wchłonąć, może dojść także do zaburzeń cyrkulacji płynów.
Więcej informacji znajdziesz na stronie megamedic.pl/pl/c/ODZIEZ-PO-LIPOSUKCJI/159

Previous post

Od czego zacząć zdrowe odżywianie?

Next post

Mechanika samochodowa – nie jesteśmy skazani na bylejakość!

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki