Dom i Wnętrze

Minimalistyczne meble ogrodowe na tarasie


Wypoczynek w promieniach słońca i w otoczeniu zieleni to najlepszy sposób na to, aby spędzać ciepłe, letnie popołudnia. Czas spędzony wspólnie z bliskimi w takim otoczeniu to zdecydowanie najlepszy prezent, jaki możemy im dać. Zanim lato nadejdzie w pełni warto zadbać o to, aby miejsce wypoczynkowe było odpowiednio przygotowane. Pomogą w tym minimalistyczne meble ogrodowe.

Minimalizm w ogrodzie jest modny!

Wśród licznych propozycji na aranżację tarasu czy ogrodu minimalistyczne meble ogrodowe cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Eleganckie kolekcje cieszą oko i zaskakują interesującymi rozwiązaniami. Ich design nie przytłacza, sprawia, że taras czy ogród stają się bardziej funkcjonalne.

Obecnie klasyczne meble coraz częściej zastępowane są przez kolekcje modułowe. Ich elementy możemy łączyć ze sobą, tworząc obszerną sofę narożną. Meble modułowe dają możliwość ciągłych zmian na tarasie czy w ogrodzie, co z pewnością przypadnie do gustu osobom kreatywnym.

Nowoczesne meble, odporne na uszkodzenia

Jakie meble wybrać, aby cieszyły one jak najdłużej nasze oczy? Z pewnością warto postawić na meble oparte na aluminiowych, antykorozyjnych ramach. Są one zabezpieczone przed działaniem wody, wnikaniem rdzy oraz przed odkształceniami. Poprzez zastosowanie aluminium możliwe stało się również znaczne odciążenie mebla.

W celu zapewnianie wysokiego poziomu komfortu minimalistyczne meble ogrodowe uzupełniono o wygodne poduszki i siedziska wypełnione elastycznymi piankami tapicerskimi. Taka pianka nie tylko nie odkształca się, ale również nie ulega gnieceniu. Tapicerki poduszek tworzone są z tkanin o hydrofobowych właściwościach. Nowoczesne meble ogrodowe uzupełniane są często o teakowe wstawki. Naturalne drewno wspaniale komponuje się ze stonowanymi kolorami i nadaje kompletom pięknego charakteru.

Previous post

Żelbet wciąż trzyma się mocno

Next post

Modelowanie w programach graficznych - czyli jak modelować w 3ds Max

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki