Dom i Wnętrze

Na świeżym powietrzu z maluchami

Zabawa z dzieckiem na świeżym powietrzu to wspaniała sprawa. W dzisiejszych czasach trudno nakłonić nastolatka czy nawet siedmiolatka do wspólnego wyjścia w plener. Dzieci wolą tkwić w domu całymi dniami, przed komputerem czy z telefonem w ręku, grając w gry lub oglądając filmy. Nic dziwnego, gdy rodzice dają im taki przykład. Od najmłodszych lat (a nawet miesięcy) trzeba kształtować dobre nawyki. W czym pomogą na przykład codzienne spacery czy spędzanie czasu w ogrodzie.

Aktywnie w ogrodzie

Jeśli chcemy naprawdę kształtować dobre nawyki u dzieci, to zaproponujmy im faktycznie wspólną zabawę, a nie tylko przebywanie na tarasie czy na werandzie koło siebie. Jeśli jesteśmy razem w ogrodzie, to zaangażujmy się w zabawę. Wykorzystajmy do tego pomysłowe zabawki edukacyjne dla dzieci, którymi pobawimy się wspólnie w altance podczas podwieczorku. Podpowiedzmy najmłodszym, jak wykorzystać zabawki ogrodowe dla dzieci, żeby przyniosły więcej frajdy. Na przykład domek zamieńmy w sklep, w którym sprzedawane będą owoce z sadu, a liście zamienią się w pieniądze.

Na spacerze

Żeby dzieci naprawdę chciały poznawać świat, żeby nie bały się nowych sytuacji – trzeba uczyć je tego od najmłodszych lat. Codzienny spacer z niemowlakiem to nie tylko wymóg zdrowotny, ale też poznawczy. Przecież kilkumiesięczny bobas w ten sposób kształtuje swoje rozumienie otoczenia. Poznaje rzeczy i zjawiska. Nabiera odwagi bycia wśród ludzi.

Aktywności familijne

Jeśli rzeczywiście zależy nam na kształtowaniu dobrych postaw, to dawajmy dzieciom równie dobry przykład. Nie spędzajmy weekendu przed telewizorem, ale zaprośmy całą rodzinę do parku linowego, gdzie przewidziano atrakcje już dla trzylatków. Albo zorganizujmy wspólną wyprawę rowerową. Przecież w fotelikach rowerowych można przewozić już dwulatka.

Previous post

Dlaczego warto zdecydować się na zamykanie naczynek?

Next post

Gdzie kupić drink bezalkoholowy?

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki