Ciekawe

Najpopularniejsze rodzaje kijów golfowych

Każdy kto chociaż raz spróbował swoich sił w golfie, bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że golfiści do dyspozycji mają kilka różnych modeli kijów. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie są najpopularniejsze rodzaje kijów golfowych, jakie są ich zalety i oczywiście kiedy warto z nich skorzystać.

Driver

Driver służy przede wszystkim do rozpoczęcia gry z specjalnego kołeczka drewnianego lub plastikowego. Jak łatwo się domyśleć driver jest kijem golfowym, który służy do wykonywania jak najdalszych i płaskich uderzeń. Drivery charakteryzują się bardzo długim trzonkiem oraz długą główką, dzięki czemu łatwiej jest trafić w piłkę przy mocnym zamachu.

Woody – popularne „drewna”

Woody to niewątpliwie najpopularniejsze kije golfowe, które wykorzystywane są do wykonywania dalekich uderzeń z kołeczka albo z płaskiego (równego) terenu. Nazwa kijków jak łatwo się domyśleć jest związana z historią ich powstania. Pierwsze główki w kijach wykonywane były wyłącznie z drewna. W dzisiejszych czasach bardzo rzadko można spotkać jednak drewniane główki, ponieważ wykonuje je się głównie z lekkich stopów takich jak np. tytan albo aluminium.

Irony – żelaza

Irony są w chwili obecnej podstawowymi rodzajami kijów golfowych, które posiadają stalową główkę o wielu różnych kątach nachylenia. Poszczególne modele pozwalają nam wykonać uderzenia bardzo płaskie na większą odległość oraz wysokie uderzenia na bliskie odległości (w sytuacji gdy jesteśmy blisko dołka). Dzięki ironom możemy bardzo dokładnie oszacować gdzie wyląduje piłka. Profesjonalni gracze oprócz kąta nachylenia główek wykorzystują również specjalne nacięcia w formie łopatki, które znajdują się na główce. Nacięcia te umożliwiają wykonanie uderzeń w których to piłeczka golfowa obracać będzie się dodatkowo wokół własnej osi.

Hybrydy

Kolejnym modelem kijów golfowych są hybrydy, które tak naprawdę pojawiły się na półkach sklepowych całkiem niedawno, zwłaszcza jak weźmie się pod uwagę pozostały sprzęt golfowy. Hybrydy powstały głównie po to, aby ułatwić grę amatorom. Kije hybrydowe w dzisiejszych czasach wykorzystywane są głównie do wybijania piłek z równego i zazwyczaj bardzo trudnego terenu. Można je wykorzystać na przykład jak piłeczka znajduje się w krzakach lub wysokiej trawie. Każdy kto zaczyna swoją przygodę z golfem w pierwszej kolejności powinien skorzystać właśnie z profesjonalnych hybryd. Kijki charakteryzują się spłaszczoną główką, dzięki czemu łatwiej dotrzeć jest do piłki w głębokiej trawie i wykonać mocne uderzenie niewielkim nakładem siły.
Zapraszam po więcej informacji na stronęhttps://golfteam.pl/20-kije-golfowe – kije golfowe.

Previous post

Ogród dla zapracowanych

Next post

Choroby tarczycy – czy możesz mieć problem z jej funkcjonowaniem ?

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki