Dom i Wnętrze

Ogród dla zapracowanych

Utrzymanie pięknego ogrodu wymaga sporego nakładu pracy i poświęcenia. Aby cieszyć się harmonijnymi i eleganckimi kompozycjami, regularnie przycinasz żywopłoty, plewisz misterne rabaty i klomby, ulepszasz oczka wodne, nawozisz wymagające gatunki, podlewasz i sadzisz… Czy posiadanie ogrodu musi wiązać się z całą listą czasochłonnych obowiązków? Niekoniecznie! Sprawdź nasze rady, jak stworzyć urokliwy zakątek, w którym odpoczniesz i zrelaksujesz się wśród kojącej zieleni, bez konieczności zatracania się w ogrodniczych obowiązkach.

Modny i niewymagający – styl rustykalny

Naturalność, czyli główna cecha stylu rustykalnego, będzie Twoim największym sprzymierzeńcem w walce o piękny, niewymagający ogród. Rzeźbione krzewy, misterne kwiatowe kompozycje i trawniki przycięte niemal od linijki zastąp roślinami, które będą rozkrzewiać się swoim własnym, nieskrępowanym rytmem. Najlepiej zredukować gatunki iglaste, aby dać miejsce na rozrost liściastych drzewek. Ogród rustykalny ma przypominać łąkę – misternie układane rabaty w jednej tonacji kolorystycznej odchodzą do lamusa! W sklepach dostępne są specjalne mieszanki nasion polnych kwiatów, dzięki którym stworzysz tuż za progiem domu prawdziwą, ukwieconą polanę, elektryzującą feerią barw.

Miejsce dla siebie

Kolejnym krokiem do wymarzonego ogrodu jest wzbogacenie zieleni o praktyczne meble ogrodowe. Z naturalistyczną konwencją idealnie będą współgrać modele z naturalnych materiałów. Meble rattanowe są  ciekawą i modną alternatywą dla drewna, które szybko niszczeje pod wpływem negatywnych czynników pogodowych. Zestaw kawowy z rattanu, ustawiony na zacienionym tarasie albo pod gołym niebem, będzie wygodnym i eleganckim miejscem samotnego relaksu oraz centrum spotkań towarzyskich. Aby całą wizję dopiąć na ostatni guzik, warto poustawiać gdzieniegdzie szklane lampiony, które roztoczą wokół ciepły, romantyczny blask.

Previous post

Artyzm jest wszędzie

Next post

Najpopularniejsze rodzaje kijów golfowych

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki