Dom i Wnętrze

Nowoczesne zadaszenie ogrodu – tak czy nie?

Nowoczesne zadaszenie tarasu pozwala na przebywanie na świeżym powietrzu, niezależnie od warunków atmosferycznych. Jakie korzyści płyną jeszcze z posiadania zadaszenia tarasowego? 

Z jakich materiałów wykonać nowoczesne zadaszenie tarasu?

Nowoczesne zadaszenie tarasu można wykonać z płyt szklanych lub z tworzywa sztucznego. Obydwa materiały doskonale się prezentują i mają podobne zalety. Zamontowanie tego typu materiałów nie należy do łatwych, dlatego takie prace warto powierzyć specjalistom, którzy będą wiedzieć jak mają pracować z takimi konstrukcjami budowlanymi. Szkło lub tworzywo sztuczne jest solidne i naprawdę jest w stanie poradzić sobie z najróżniejszymi warunkami atmosferycznymi. Producenci dla pewności dają swoim klientom odpowiednią gwarancję na całą konstrukcję budowlana i na jej poszczególne elementy.

Nowoczesne zadaszenie tarasu i markizy tarasowe

Nowoczesne zadaszenie tarasu wielu osobom kojarzy się z markizami tarasowymi, które nie tylko można spotkać na prywatnych posesjach, ale również w wielu restauracyjnych ogródkach. Markizy tarasowe są o tyle dobre, że można zamontować je na dużej szerokości i głębokości. Największe markizy mogą znajdować się na wysięgnikach, które mają długość dochodzącą nawet do 3,5 m. Jest to więc naprawdę spora powierzchnia. Mogą być sterowane ręcznie lub automatycznie, dzięki czemu bez problemu można regulować dopływ słońca na ogród. Wiele osób decyduje się na markizy, które mogą mieć dwustopniowy kąt nachylenia, dzięki czemu będzie można ochronić się przed wschodem i zachodem słońca.

 

Previous post

Jak zmieścić stół w małym salonie? Poznaj nasze inspiracje

Next post

Inspiracje na taras przy domu zadaszony

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki