Dom i Wnętrze

Open space, czyli kuchnia z wyspą

Kuchnia z wyspą nazywana jest również przestrzenią open space. Wszystko przez to, że dzięki temu pomieszczenia wydają się bardziej przestronne, bardziej gościnne. Co należy wiedzieć o takim rozwiązaniu aranżacyjnym, sprawdzającym się w wielu domach?

Kuchnia z wyspą, czyli otwieramy się na ludzi

W zdecydowanej większości przypadków, gdzie mamy do czynienia z tradycyjną, zamkniętą kuchnią, nikogo nie wpuszczamy do takiego pomieszczenia. Gości przyjmujemy w salonie, gdzie znajduje się przestrzeń wypoczynkowa. Kuchnia z wydzieloną wyspą sprawia wrażenie większej otwartości, gościnności, ciepła domowego. Pokazujemy gościom, że uchylamy im nieco rąbka tajemnicy, jeśli chodzi o przestrzeń, która do tej pory nie była dla nich aż tak mocno dostępna. Warto jednak przemyśleć to, czy taka organizacja przestrzeni na pewno nie będzie nam przeszkadzać.

Ciekawe zagospodarowanie przestrzeni

Zaletą takiego pomieszczenia jest to, że cała przestrzeń jest o wiele lepiej zagospodarowana. Jeżeli przyłożymy się do aranżacji, to dodatkowo możemy postarać się o bardzo ciekawy efekt wizualny. Taki układ kuchni sprawi, że będziemy mieli więcej okazji do tego, aby zaangażować naszą rodzinę do pomocy w gotowaniu – co dobrze sprawi się przy najmłodszych pociechach, które są zawsze chętne do pomocy swoim rodzicom.  Pamiętajmy jednak o tym, aby kuchnia z wyspą była miejscem starannie zaplanowanym, z zachowaniem wszystkich stref, dzięki czemu nie będziemy narzekać, że w przyszłości dookoła wyspy będziemy musieli się tyle nachodzić. 

 

Previous post

Meble na wymiar? Wybierz sprawdzonego stolarza!

Next post

Czym jest jajo ogrodowe?

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki