Zdrowie i Uroda

Opieka nad stopami dzieci i dorosłych, czyli w gabinecie podologicznym

Jeżeli nie obiła ci się jeszcze o uszy nazwa podolog, to warto jak najszybciej nadrobić te zaległości. Choć podologia w Polsce jest dziedziną stosunkowo młodą, to jednak pojawia się coraz więcej osób wykonujących ten zawód. Czym więc zajmuje się podolog?

Zadania podologa

Podolog to specjalista, zajmujący się zdrowiem naszych stóp. Jeżeli borykamy się z jakimikolwiek problemami, takimi jak pękające pięty, grzybica stóp, wrastające paznokcie, wówczas warto odwiedzić gabinet podologiczny wrocław. Podolog po przeprowadzeniu badania stóp oraz wywiadu proponuje pacjentowi leczenie jego dolegliwości. W niektórych wypadkach wystarczy przeprowadzenie podstawowego zabiegu podologicznego, który jest nieco zbliżony do klasycznego pedicure. W innych wypadkach konieczne będzie przeprowadzenie bardziej skomplikowanych zabiegów, na przykład metodą kostki Arkady w przypadku leczenia problemu wrastających paznokci.

Kto powinien udać się do podologa?

Przynajmniej raz w życiu każdy z nas powinien odwiedzić gabinet podologiczny. Nie ma ograniczeń wiekowych, jeżeli chodzi o wizytę u podologa. W przypadku dzieci łatwo można wykryć i skorygować wady, które wpłyną na ewentualne wady postawy czy stóp. Z kolei u osób starszych i w podeszłym wieku pomoc podologa jest niezbędna w przypadku niektórych przewlekłych schorzeń, na przykład reumatyzmu, hemofilii czy cukrzycy.
Gabinety podologiczne są już praktycznie we wszystkich większych miastach, więc jeżeli szukasz pomocy u podologa, to powinieneś znaleźć coś w pobliżu swojego miejsca zamieszkania.

Previous post

Zadbaj o siebie i poczuj się lepiej

Next post

Magiczne prefabrykowane ściany betonowe

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki