Ciekawe

Pomysły na prezent do domu

Ślub, parapetówka, a czasem także urodziny znajomego – z tych okazji często chcemy podarować komuś prezent, który będzie mógł wykorzystać w swoim mieszkaniu. Jakie rzeczy są dość uniwersalnymi, a jednocześnie oryginalnymi prezentami? Co warto kupić, idąc na tak zwaną parapetówkę?

Ciekawa roślina

Rośliny nie są zwykle na szczycie listy rzeczy do kupienia dla osoby, która urządza swoje mieszkanie. Mimo to warto mieć je w swoich wnętrzach i większość osób lubi, kiedy zielone liście przywołują wakacyjne wspomnienia w środku zimy.
Zaskoczmy więc naszego znajomego jakąś ciekawą, egzotyczną rośliną. Wytrzymały jest na przykład trachycarpus fortunei – tropiart.pl, który pochodzi z Japonii i Chin. Warto zainwestować właśnie w roślinność tego typu, aby pielęgnowanie jej nie sprawiało obdarowywanemu wiele kłopotu.
Oczywiście, w ramach prezentu świetnie sprawdzają się także kwiaty cięte. Kiedy przychodzimy do kogoś na wizytę, szczególnie pierwszą, powinniśmy wręczyć bukiet pani domu.

Stoper do drzwi

W wielu mieszkaniach ciągłe otwieranie i zamykanie drzwi byłoby męczące. Dlatego niektórzy blokują drzwi między pokojami tak, aby były otwarte na stałe. Zwykle robią to za pomocą plastikowego klina albo złożonej gazety.
Nie są to jednak rozwiązania estetyczne. Wpadli na to wcześniej producenci, którzy zaczęli oferować piękne, zabawne lub po prostu wyglądające słodko stopery do drzwi. Jest to bardzo sympatyczny gadżet do domu, którego jednocześnie wiele osób sobie nie kupuje, bo wydaje się on zbytkiem. Znacznie poprawia jednak estetykę pomieszczenia, kiedy zastępuje wyglądający co najmniej nieciekawie plastikowy klin. Warto zatem przynieść taki gadżet na parapetówkę czy podarować znajomym zamiast (lub obok) kwiatów w dniu ślubu.

Wycieraczka

Wycieraczka pod drzwiami to rzecz konieczna ze względów praktycznych, ale nie tylko. Każdy, kto nas odwiedza w pierwszej chwili widzi właśnie ją. To jednak kolejna rzecz, której często nowożeńcy lub ktoś, kto właśnie wprowadził się do nowego mieszkania jeszcze nie ma.
Warto zatem w ramach prezentu zakupić komuś oryginalną wycieraczkę. Może mieć zabawny kształt albo napis, który świetnie pasuje do charakteru i poczucia humoru gospodarza.
Oczywiście, na parapetówkę możemy podarować także dowolny inny prezent – zegar, filiżanki, akcesoria kuchenne. Jednak wcześniej warto dowiedzieć się, czy młoda para nie posiada już wystarczająco wiele przedmiotów tego typu. Dobrym rozwiązaniem jest także zapytanie wprost, czy mają jakieś marzenia związane z wyposażeniem domu. Być może ich lista życzeń jest długa, a własny budżet ograniczony, dlatego chętnie podpowiedzą nam, co możemy kupić. Ciekawym pomysłem jest także podarowanie karty podarunkowej do wykorzystania w jednym ze sklepów z wyposażeniem domowym. Wówczas obdarowywany może zakupić dokładnie to, co jest mu potrzebne w takiej wersji, jaka najbardziej mu się podoba. Jest to co prawda swoiste pójście na łatwiznę, ale chyba nikt, komu podarujemy taki bon nie będzie miał nam tego za złe, a wręcz przeciwnie.

Previous post

Skuteczne wsparcie w prowadzeniu księgowości

Next post

Zamienniki tuszy - o czym pamiętać?

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki