Ciekawe

Pudełka z drewna na herbatę i nie tylko

Praktyczne u funkcjonalne dodatki do wnętrz wykonane z drewna wprowadzają do otoczenia przyjemny klimat. Pudełka na herbatę, przyprawy lub czekoladę ozdobione w stylu decoupage nadają się do użytku na co dzień. Mogą także pełnić rolę oryginalnego prezentu, zwłaszcza jeśli ozdobimy go samodzielnie. Możliwość wygrawerowania napisu czy loga daje pole do popisu w zakresie reklamy firmy.

Pudełka z drewna

Produkty wykonane z drewna sosnowego mogą mieć kontakt z żywnością. Możliwość zamknięcia herbat, przypraw lub czekolady w takim drewnianym pudełku, zabezpieczy je przed zniszczeniem, zanieczyszczeniem lub utratą cennego aromatu. Szczególnie przydatne będą takie zamykane na zamek uniemożliwiający przypadkowe otworzenie i wysypanie składników mieszanek zamkniętych w środku. W zależności od ilości rodzajów herbat gotowych, do zaparzania w torebkach, lub składników, z których można stworzyć unikalne receptury, występują pudełka podzielone na 2, 3, 4, 6, 8, 9, 12, 16 przegródek (https://decoupage-drewno.pl/52-pudelka-z-drewna-na-herbate.html). Wielkość pudełka uzależniona jest od ilości wewnętrznych kwaterek.

Pudełka z drewna i decoupage

Nic tak nie nadaje się do zdobienia decoupagem jak drewniane elementy (https://decoupage-drewno.pl). Możliwości zdobnicze są nieskończenie duże. Pudełka można pomalować na jednolity kolor, ozdobić je papierem z kolorowymi motywami, pomalować i postarzyć, lub wręcz przeciwnie: dzięki użyciu odpowiednich zdobień nadać im nowoczesnego charakteru. Możliwość samodzielnego ozdobienia pudełka szczególnie spodoba się osobom kreatywnym, które lubią otaczać się pięknymi przedmiotami. A dla osób, które mają trochę mniej zdolności manualnych, polem do popisu mogą stać się pudełka już pomalowane, które można ozdobić kolorowymi naklejkami do scrapbookingu.

Pudełka na czekoladę

Jeśli już mowa o pudełkach na herbatę lub dodatki do aromatycznych napojów kawowych, należy wspomnieć o pudełkach na czekoladę. W ofercie sklepu Decoupage-drewno.pl można znaleźć właśnie takie prostokątne, płaskie pudełka, pomalowane na jednolity kolor lub w formie surowej, pozbawionej farby. Obydwa te rodzaje pudełek mogą zostać dodatkowo ozdobione, a nawet mogą zostać wzbogacone grawerem lub logiem firmy. Dzięki temu pudełka pełnić rolę prezentu personalizowanego lub firmowego. Można je także wykorzystać w inny sposób – jako piękne opakowanie na prezent z okazji rocznicy, urodzin lub świąt. W środku zmieszczą się pieniądze, kartki okolicznościowe, zdjęcia a nawet biżuteria.

Jak ozdobić pudełko?

Najczęściej pudełka wykonane z drewna są malowane bezbarwną farbą, co pozwala na zachowanie naturalnego wyglądu drewna. Malowane są także na kolor jednolity: biel, czerń, odcienie brązów, lecz zdarzają się także odważniejsze kolory, np. czerwień. Celowe postarzanie drewna stosowane jest w współczesnych, romantycznych aranżacjach wnętrz. Ciekawą alternatywą dla malowania i zdobienia jest oklejenie drewna efektowną tkaniną. Jednak najczęściej stosowaną techniką zdobniczą jest decoupage – zdobienie przedmiotów kolorowym papierem i dekorami.

Previous post

Idealne meble tarasowe z parasolem

Next post

Dopasowana do potrzeb stolarka okienna

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki