Zdrowie i Uroda

Ubezpieczenie szkolne: odpowiadamy na najważniejsze pytania

Na pierwszej wywiadówce w nowym roku szkolnym wychowawca prezentuje rodzicom ofertę ubezpieczenia szkolnego. Wielu opiekunów zastanawia się, czy warto ponosić dodatkowy wydatek. Nie każdy z nich jest świadomy korzyści płynących z ochrony. Dzisiaj przychodzimy z pomocą wszystkim rodzicom zastanawiającym się, czy warto ubezpieczyć swoje dziecko.

Czym jest ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie szkolne to polisa NNW chroniąca dziecko przed konsekwencjami zdarzeń losowych skutkujących uszczerbkiem na zdrowiu albo śmiercią. Zakres ubezpieczenia zależy od oferty danego ubezpieczyciela. Firmy coraz częściej poszerzają zakres ochrony o zagrożenia związane z nowymi technologiami, na przykład o nękanie w sieci.

Czy NNW szkolne jest obowiązkowe?

Polisa szkolna jest dobrowolna. Rodzic może, ale nie musi przystąpić do ubezpieczenia grupowego oferowanego przez placówkę. Przezorni rodzice często decydują się na kupno polisy we własnym zakresie. Dzięki temu mogą wybrać zakres ochrony, uwzględniając swoje potrzeby.

Kto może zostać ubezpieczony w ramach NNW szkolnego?

Z polisy mogą skorzystać nie tylko uczniowie na wszystkich szczeblach obowiązkowej edukacji, ale również młodsze dzieci oraz studenci.

Kiedy dziecko jest chronione?

Polisa NNW szkolna zapewnia dziecku kompleksową ochronę. Nad Twoją pociechą rozłożony jest parasol ochronny nie tylko wtedy, kiedy przebywa w placówce, ale również wtedy, kiedy bawi się na placu zabaw czy spędza rodzinne wakacje poza Polską. Ochrona w ramach ubezpieczenia obowiązuje przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Jak długo obowiązuje umowa?

Umowa z ubezpieczycielem standardowo podpisywana jest na 12 miesięcy, zazwyczaj we wrześniu.

Previous post

Zabiegi modelowania ciała jako wsparcie dla treningów – z jakich procedur warto skorzystać?

Next post

Żmijki do zboża: po co się je wykorzystuje?

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki