Ciekawe

Zabiegi modelowania ciała jako wsparcie dla treningów – z jakich procedur warto skorzystać?

 

Regularne treningi nie zawsze przynoszą wymarzone efekty. Jeśli potrzebujesz dodatkowego wsparcia, rozważ profesjonalne zabiegi modelowania sylwetki. Przedstawiamy pięć sprawdzonych procedur, polecanych przez ekspertów medycyny estetycznej.

Zabiegi modelowania ciała a trening

Zabiegi modelowania ciała doskonale sprawdzają się we wspomaganiu efektów treningów i diety. Nie można jednak traktować ich jako metody odchudzania. W przypadku znacznej nadwagi należy najpierw przeprowadzić skuteczną redukcję masy ciała, a dopiero po jej osiągnięciu wdrożyć zabiegi modelowania sylwetki – wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Krakowie.

Dla uzyskania optymalnych efektów konieczne jest zazwyczaj wykonanie serii zabiegów modelowania ciała, a także ich regularne powtarzanie dla podtrzymania efektów. Działanie podtrzymujące ma również trening, dlatego nie należy z niego rezygnować nawet po udanej kuracji w gabinecie medycyny estetycznej.

Skuteczne sposoby na wyszczuplenie i ujędrnienie ciała

Endermologia

Masaż endermologiczny to sposób na mało inwazyjne modelowanie sylwetki i redukcję cellulitu. W zabiegu tym wykorzystuje się podciśnienie oraz pracę komputerowo sterowanych rolek. Endermologia oddziałuje na skórną i podskórną tkankę łączną, dzięki czemu wykazuje działanie ujędrniające, wyszczuplające, odmładzające i detoksykujące. W trakcie masażu generowane jest podciśnienie, które zasysa fałd skóry. Rolki poruszają się wewnątrz głowicy nie tylko ruchem obrotowym wokół własnej osi, ale także względem siebie. Skóra jest mocno ugniatana w różnych kierunkach. Dzięki intensywnemu masażowi poprawia się mikrokrążenie i przepływ limfy, dochodzi do detoksykacji skóry oraz przyspieszenia metabolizmu tłuszczu.

Fala radiowa i ultradźwięki

Połączenie tych dwóch technologii, od dawna wykorzystywanych w medycynie estetycznej, pozwala na uzyskanie wymiernych efektów w postaci redukcji tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki. Ultradźwięki wywołują naprzemienne naprężenia i relaksację błon komórek tłuszczowych, prowadząc w końcu do ich uszkodzenia. Niszczą komórki tłuszczowe selektywnie i opróżniają ich zawartość, nie naruszając przy tym sąsiadujących tkanek. Z kolei fale radiowe stopniowo podwyższają temperaturę tkanki podskórnej, przyspieszając tym samym krążenie i metabolizm w okolicy poddawanej zabiegowi. Stymulują układ limfatyczny do szybszego usuwania uwolnionego tłuszczu.

Fala uderzeniowa

Zabieg z użyciem fali akustycznej polecany jest szczególnie osobom zmagającym się z cellulitem. Wykazuje on wysoką skuteczność w usuwaniu zaawansowanego cellulitu. Ponadto wyszczupla i ujędrnia skórę. Fale akustyczne docierają do głębokich warstw skóry i podgrzewają je, stymulując produkcję kolagenu. Mocne drgania rozrywają komórki tłuszczowe i uwalniają zawarty w nich tłuszcz. Równocześnie urządzenie wykonuje drenaż limfatyczny, który pomaga usunąć uszkodzone komórki tłuszczowe na drodze naturalnych procesów metabolicznych. Fala uderzeniowa zwiększa cyrkulację krwi w obrębie tkanek, co dotlenia i wzmacnia zarówno naskórek, jak i skórę właściwą.

Lifting HIFU

Ultradźwięki wytwarzane podczas zabiegu HIFU generują ciepło w głębokich warstwach skóry, tkanki podskórnej oraz powięzi mięśniowej. Dochodzi do kontrolowanego uszkodzenia tkanki, co pobudza organizm do podjęcia procesów regeneracyjnych. Skóra zaczyna produkować więcej kolagenu i elastyny. Jednocześnie zachodzi zjawisko lipolizy, co prowadzi do zmniejszenia nadmiaru tkanki tłuszczowej. Lifting HIFU sprawdza się w usuwaniu tzw. miejscowej otyłości zlokalizowanej na brzuchu, udach, pośladkach czy ramionach. Wspomaga też redukcję cellulitu na tych obszarach.

Stymulacja elektromagnetyczna

Dobrą formą wspomagania efektów treningów są zabiegi modelowania sylwetki, polegające na stymulacji mięśni. W tym celu wykorzystuje się m.in. pole elektromagnetyczne, które generuje impulsy niezależne od funkcji mózgu, z tak szybką częstotliwością, że nie pozwala na fazę relaksacji. Efektem są silne skurcze mięśni – zarówno powierzchniowych, jak i głębokich, trudno dostępnych podczas tradycyjnych ćwiczeń. Po serii zabiegów można zaobserwować wyraźne ujędrnienie ciała, redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej i wysmuklenie sylwetki.

Więcej na temat zabiegów medycyny estetycznej dowiesz się od specjalistów z Kliniki Miracki w Krakowie – zapraszamy do kontaktu: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-krakow/

 

Previous post

Zasiłek na dziecko w Niemczech – co warto wiedzieć?

Next post

Ubezpieczenie szkolne: odpowiadamy na najważniejsze pytania

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki